0

Lyon kiksao protiv Dijona, Bradariću 90 minuta u porazu Lillea (VIDEO)

19.10.2019 21:58 | Germanijak/I.A.S.

Odigrane su prve utakmice 10. kola francuske Ligue 1

Još jedan dan u francuskom nogometu je za nama. Prva utakmica na rasporedu bila je ona između 16-og Lyona i pretposljednjeg Dijona,  a ona je završila bez pogodaka. Novi trener Lavova Rudi Garcija nije uspio doći do pobjede u svojem debiju na klupi dugogodišnjeg najboljeg francuskog kluba, iako je njegov sastav veći dio utakmice bio bolji takmac.

Od ostalih rezultata valja izdvojiti pobjedu Toulusea nad Lilleom. Bivši klub lijevog beka Dinama Françoisa Moubandjea odigrao je izvrsnu utakmicu protiv Lillea te su u konačnici slavili rezultatom 2:1. Strijeci pogodaka bili su Sanogo (58') i Gradel (66') za domaći sastav, dok je kod gostiju precizan bio kapetan Jose Fonte(90'). Treba reći kako je domaći sastav mogao upisati još veću pobjedu, ali je Gradel u 82. minuti promašio kazneni udarac.

Metz je na domaćem terenu uspio doći do velike pobjede protiv drugoplasiranog Nantesa. Uoči utakmice Kanarinci su bili veliki favoriti, ali je sve palo u vodu u 62. minuti kada je Wague dobio izravni crveni karton. Mnogi su mislili kako će se bivši sastav Vahida Halilhodžića izvući, ali se ukazao Diallo koji je u 86. minuti zabio jedini pogodak na utakmici nakon što ga je predivno uposlio Boulaya.

Zanimljivo je bilo i na utakmici Niemsa i Amiensa. Konačni rezultat bio je 1:1, a gosti su do izjednačujućeg pogotka došli u 95. minuti preko Calabresija. Prije toga za Niems je stigao u vodstvo preko MArtineza, a oba pogotka pogledajte u nastavku teksta:

Rezultate ostalih utakmica pogledajte u nastavku teksta, a za kraj dodajemo kako je Mateo Pavlović za Angers odigrao 70 minuta, iako je utakmicu započeo na klupi za rezervne igrače.

(foto:Reuters)