0

Lokomotiva ostala bez pobjede i Europe

15.05.2019 18:28 | Germanijak/I.M.

Bez pobjednika u Koprivnici.

Odigrana je prva utakmica današnjeg programa u Prvoj HNL. Slaven Belupo i Lokomotiva su u Koprivnici odigrali bez pobjednika, 1:1.

U prvom poluvremenu blizu golova bili su Luka Ivanušev i Lirim Kastrati, ali na predah se otišlo s 0:0. Farmaceuti su poveli u 49. minuti nakon što je sudac Pejin opravdano pokazao na bijelu točku, a za vodstvo je zabio Mateus Lima.

Izjednačio je u Drožđek u 75. minuti krasnim golom, nakon što je lijepo naciljao suprotne rašlje. Do kraja su Lokosi jurili pobjedu, ali golman domaćih izašao je kao pobjednik iz svih duela te osigurao bod domaćinu. Time su Zagrepčani dva kola do kraja ostali na 49 bodova, sedam manje od Osijeka koji ima i utakmicu manje. U prijevodu, Lokomotiva iduće sezone neće igrati u Europi.