14.08.2019 23:42 | Germanijak

Nakon prvih 90. minuta rezultat 1:1.

LIVERPOOL - CHELSEA 2:2

>>>ODIGRAJ UŽIVO LIVERPOOL - CHELSEA

* Lutiju jedanaesteraca je otvorio pogotkom Firmino, ali ga Jorginho poništio. Drugu seriju je otvorio golom Fabinho, , no i Barkley je točan. Origi u trećoj seriji pogađa, ali je Kepa bio jako blizu obrani. Mount je sjajnim penalom pogodio za poravnanje. Kepa je opet bio blizu u četvrtoj seriji, kad je dirao loptu Alexander – Arnolda, no ipak je završila u mreži. Ozlljeđeni Emerson je bombom po sredini vratio rezultat. Salah je u petoj seriji bio siguran te Kepi nije ostavio nikakve šanse, a mladi Abraham jako loše puca i Adrian mu brani te Liverpool osvaja Superkup.

120' Završena je utakmica rezultatom 1:1, odluka pada u lutriji jedanaesteraca.

113' Velika prilika za Chelsea. Abraham je dobio loptu u prostor, malo je odgodio te uposlio Barkleyja, koji sjajno puca, ali Adrijan još bolje brani.

106' Počeo je drugi produžetak.

105' Odsviran je kraj prvog produžetka.

104' Kakva prilika za Chelsea. Pedro je sjajno probio stranu, vratio oštru povratnu loptu na peterac, ali Abraham nije uspio zakačiti loptu na najbolji način te lopta odlazi pored gola.

103' Klopp radi zamjenu. Origi je na terenu umjesto dvostrukog strijelca Manea.

100' GOOOOOOOl za Chelsea. Jorginho je preuzeo odgovornost, majstorski zabio i vratio rezultat na 2:2.

99' Jedanaesterac za Chelsea, Adrian je srušio Abrahama.

98' Velika prilika za Chelsea, Abraham je izašao sam ispred Adriana, ali uz pomoć obrambenog igrača vratar čisti situaciju.

95' GOOOOOOL Mane je odigrao Firmina, koji vraća povratnu loptu Senegalskom napadaču za njegov drugi pogodak.

93' Prilika za Redse. Gomez je okušao udarac, no bez nekog učinka.

91' Počeo je prvi produžetak. Liverpool napravio drugu zamjenu, Alexander – Arnold na terenu umjesto Robertsona.

90' Odsviran je kraj regularnog dijela. Gledat ćemo produžetke.

92' Prilaka za Salah, no rezultat se ne mijenja.

90' Prilika za Chelsea, korner je izveo Pedro, a Zouma je bio najviši u skoku, no njegov udarac odlazi preko gola.

84' Treća zamjena kod Chelsea, Tomori je na terenu umjesto Christiansena.

84' Mount je zabio za Chelsea, ali je zastavica u zraku.

82' Prilika za Chelsea. Kante i Pedro su kombinirali, ali udarac Španjolca završava u bloku.

79' Prvi žuti karton na utakmici, ponosni vlasnik je Azpilicueta.

75' Kakva prilika za Liverpool. Wijnaldum je ostavio loptu za Salaha, čiji udarac brani Kepa, ali lopta dolazi do van Dijka, koji puca s pet metara, no kepa opet fantastično brani.

74' Lampard radi prve zamjene. Tammy Abraham je na terenu umjesto Girouda i Mount umjesto Pulišića.

64' Druga izmjena ko Liverpoola. Wijnaldum je zamjenio Milnera. Chelsea je podigao igru te je postao ravnopravan protivnik.

49' Liverpool je ulaskom Firmina ponovno opasniji. Sjajan udarac Hendersona, no lopta je fijuknula pored gola.

48' GOOOOOOL Liverpool je izjednačio. Fabinho je krasno prebacio zadnji red Chelsea, lopta dolazi do Firmina, koji nesebično ostavlja za Manea, kojem nije bilo teško poslati loptu u prazan gol.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Klopp jednostavno mora mijenjati tijek igre, napravio je prvu zamjenu. Na terenu je Firmino umjesto Oxlade-Chamberlain.

45' Odsviran je kraj prvog poluvremena.

40' Chelsea zabija drugi gol, ali je zastavica u zraku. Pulišić je bio prebrz.

36' GOOOOOOL Chelsea vodi 1:0. Kante je sjajno iznio loptu, predao Pulišiću, koji daje sjajnu loptu Giroudu, a on mirno matira Adriana.

34' Chelsea bolje stoji na terenu. Emerson je uputio udarac, ali lopta prolazi pored gola.

32' Prilika za Chelsea. Pedro je izbacio Kovačića, koji ne stiže zaobići vratara.

30' Kakva prilika za Redse. Milner je izveo korner i pogodio samog Manea, koji puca glavom, no lopta zapinje u gužvi i olakšava posao Arrizabalagi.

25' Velika prilika za Chelsea. Nakon gužve lopta je došla do Girouda, koji je izašao sam ispred vratara, ali Francuz loše puca. Međutim označeno je zaleđe.

23' Chelsea je postao opasnija momčad. Giroud je pokušao škaricama matirati vratara, ali lopta odlazi pored gola.

22' Kakva prilika, greda Chelsea. pedro i Giroud su odigrali dupli pas, a Pedro pogađa vratnicu.

21' Kovačić je posalo sjajnu loptu u prostor za Pedra, ali je Robertson očistio situaciju

17' Chelsea je uzvratio preko Girouda, ali ni njegov udarac nije bio opasan.

16' Velika prilika za Liverpool. vezni red Redsa je osvojio loptu i izbacili Salaha, koji je išao sam na golmana, ali previše sa strane pa je vratar riješio situaciju.

13' Prilika za Redse. Salah je izbacio Hendersona, koji oštro ubacuje no Christiansen čisti u korner ispred Manea.

11' Obrana Liverpoola griješi, lopta dolazi do Girouda, koji upošljava Pedra, no njegov udarac ne stvara opasnost za Adrijana.

9' Prilika za Liverpool, Salah je ubacio, a nakon gužve lopta dolazi do Robertsona, koji slabo ubacuje za golmana Chelseaja.

5' Liverpool je uzvratio. Oxlade-Chamberlain je ubacio za Manea, koji pokušava škaricama, no obrana Chelsea čisti u korner.

4' Prilika za Chelsea, Pulišić je dobio loptu na rubu kaznenog prostora, no van Dijka ga je odnio.

1' Francuska sutkinja Stephanie Frappat je označila početak susreta.

***************************************************************

19:50 - Stigli sastavi, Klopp pripremio iznenađenje za Lamparda. Oxlade-Chamberlain na terenu umjesto Firmina...

S početkom od 21 sat  u Istanbulu se večeras odigrava utakmica europskog Superkupa između pobjednika Lige prvaka, Liverpoola, i Europske lige, nogometaša Chelseaja.

ODIGRAJ Liverpool - Chelsea

Ove dvije momčadi imale su dijametralno suprotan start nove sezoneu Premiershipu. Aktualni viceprvak Liverpool na svom je Anfieldu upisao pobjedu 4-1 nad Norwichem, iako igra nije bila na zadovoljavajućoj razini. Međutim, trener Jurgen Klopp svjestan je da su igračima još noge teške, poglavito onima poput Sadija Manea i Roberta Firmina koji su se kasnije priključili momčadima jer su igrali finale Afričkog kupa nacija, odnosno Copa Americe.

S druge strane, velike promjene dogodile su se u svlačionici Bluesa. Više nema uvjerljivo najboljeg igrača Edena Hazarda koji je otišao u Real Madrid, a na trenerskoj klupi Maurizija Sarrija zamijenila je legenda i ljubimac Stamford Bridgea, Frank Lampard. Popularni ‘Frankie’ imao je vatreno krštenje na otvaranju Premier lige – išao je na noge Unitedu na Old Trafford odakle se u britansku prijestolnicu vratio s četiri komada u mreži, unatoč solidnoj igri svojih pulena.

Specijalna ponuda Germania Sport kladionice za utakmicu Liverpool – Chelsea

Treba naglasiti kako za ovaj dvoboj njemački trener neće moći računati na jednog od glavnih igrača zaslužnih za lanjski ‘ušati trofej’, a to je vratar Alisson koji se ozlijedio protiv Norwicha. S druge strane, Lampardu nedostaje stoper Rudiger, kao i već dulje vremena ozlijeđeni Callum Hudson-Odoi te Ruben Loftus-Cheek, dok je pod upitnikom nastup Williana, također umornog od Copa Americe (ozljeda bedrenog mišića).

Klopp će isrtčati u najjačem sastavu koji ima na raspolaganju, pa će tako Virgil van Dijk komandirati obranom, ispred koje bi trebao biti trojac Fabinho, Henderson i Milner dok će u napadu biti svima dobro znani Mane, Firmino i Salah.

S druge strane, Lampard će od prve minute vjerojatno poslati isti sastav u obrani, iako se Christensen, a poglavito Zouma, nisu pretjerano iskazali protiv Crvenih vragova u Manchesteru. Jorginho će ordinirati veznom redom uz neprelaznog N’Goloa Kantea, dok će hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić biti ofenzivni vezni koji će tražiti pukotinu između obrambene i vezne linije Redsa.

Priliku će dobiti Christian Pulisic od kojega se puno očekuje, a udarnu jedanaestericu zatvarju Pedro na drugom krilu i Olivier Giroud u vrhu napada. Prema dosad viđenom, Kovačić bi mogao imati puno zapaženiju ulogu pod Lampardom, nego pod Sarrijem, gdje je igrao čistu 'osmicu'. Englez ga vidi na poziciji 'desetke', a već u prvoj utakmici - unatoč velikom porazu - Kova je pokazao da bi ovo mogla biti njegova sezona konačne afirmacije.

Bit će ovo hrvatskom reprezentativcu prilika za osvajanje 16. trofeja u svojoj seniorskoj karijeri, a tek mu je 25 godina. Osim toga, to će mu biti drugi osvojeni trofej s Chelseajem – ako do toga dođe – nakon Europske lige osvojene prije nekoliko mjeseci u finalu protiv Arsenala. Ipak, treba dodati kako je Istanbul odavno postao mitsko mjesto u povijesti kluba s Anfielda, a tamo su 2005. godine preokrenuli zaostatak od 3-0 u finalu Lige prvaka od Milana.

Zanimljivost je da će utakmicu suditi sutkinja Stephanie Frappart, koja će biti prva sutkinja neke važnije finalne utakmice pod UEF-inim okriljem. U njenu obranu stao je i Virgil van Dijk koji je naglasio kako spol nije bitan. Najvažnije je da je ona jednako sposobna i da su je izabrali da sudi ovu utakmicu zbog njenih kvaliteta.