0

Lewandowski hat-trickom torpedirao Schalke (VIDEO)

24.08.2019 20:21 | Germanijak

Ivan Perišić je upisao prve minute u novom dresu.

Odigrana je utakmica drugog kola njemačke Bundeslige između Schalkea i Bayern, a gosti su na krilima fantastičnog Lewandowskog slavili s 0:3.

Gosti su od početka utakmice krenuli dominantno i konstantno su pritiskali domaćina tražeći pogodak. Prvu pravu priliku je imao Lewandowski u 17. minuti, kad je dobro ispratio centaršut, ali je pucao po sredini gola. Samo dvije minute poslije jedanaesterac za goste. Coman se sjurio s loptom po lijevoj strani kaznenog prostora, no bek domaćih Kenny ga sapleće, a  sudac Fritz pokazuje na bijelu točku. Lewandowski je preuzeo odgovornost i sigurno matirao Nubela za 0:1.

Do kraja poluvremena smo vidjeli još par prilika, a najbolja je bila gostiju u 43. minuti, kad je Tolisso odlično pucao, no lopta je završila pored desne vratnice.

Bayern je u drugom poluvremenu nastavio igru iz prvog dijela, a u 50. minuti povećavaju vodstvo prekrasnim slobodnjakom Roberta Lewandowskog. Poljak je sa više od 25 metara pogodio desne rašlje nemoćnog vratara Nubela za 0:2

Nakon pogotka igra se umrtvila, iako je Bayern u dva navrata opasno visio zbog igranja rukom u kaznenom prostoru, no sudac je ostao nijem. U 75. minuti Bavarci dolaze do trećeg pogotka, Coman je probio desnu stranu te asistirao fantastičnom Lewandoeskom, koji postiže hat-trick i zaključuje priču na Veltins Areni.

Do kraja susreta domaćin je mogao postići počastan gol, no Burgstaller je pogodio vratnicu te je utakmica završila rezultatom 0:3.

Ivan Perišić je u igru ušao u 57. minuti te tako debitirao za bavarskog giganta.