0

LA Clippersi slavili na vrućem terenu u Indianapolisu, odlične partije Šarića i Zubca

10.12.2019 07:44 | Germanijak/M.N.

Bogdanović se uklopio u loš šuterski dan Jazzera.

Noćas je na parketima diljem SAD-a odigrano devet utakmica najjače košarkaške lige svijeta.

U prvoj utakmici večeri Los Angeles Clippersi su, bez svoje prve violine Leonarda, slavili u Indianapolisu protiv Indiane rezultatom 99:110.

Gosti su od sredine prve dionice preuzeli kontrolu nad utakmicom da bi do kraja prvog poluvremena otišli na dvocifrenu razliku 48:60.

U trećoj četvrtini razlika je samo rasla, a pred sam kraj dionice prednost se popela na nedostižnih 24 razlike. Domaćini su se pred sam utakmice spustili na -9, no dalje od toga nisu mogli.

Clipperse su do trijumfa vodili George sa 36 koševa i devet skokova, Harrell s 26 ubačaja te naš Ivica Zubac, koji je ovoga puta dobio par minuta više te je ubilježio 13 koševa, osam skokova i jednu blokadu.

Phoenix Sunsi su u svojoj Talking Stick Resort Areni slavili protiv Minnesota Timberwolvesa rezultatom 125:109, uz odličnu partiju Darija Šarića.

Cijelo prvo poluvrijeme smo gledali izjednačen dvoboj s puno koševa kako to i doliči ovim momčadima. U niti jednom trenutku se ni jedna ekipa nije odvojila na dvocifrenu razliku, a na odmor se otišlo prednošću gostiju 61:64.

Početkom treće četvrtine Booker veže dvije trojke i Sunsi preuzimaju vodstvo. Gosti gube par lopti u napadu i dopuštaju domaćinima da se dalekometnim ubačajima odlijepe te se na posljednji odmor odlazi s plus devet Sunsa.

Zadnja dionica u potpunosti pripada domaćoj momčadi, već nakon tri minute se odljepljuju na dvocifrenu prednost te je uz stalni rast održavaju do krajnjih 125:109.

Domaćine su do pobjede vodili Booker sa 26 koševa, Oubre s 24, Rubio sa 14 koševa i 16 asista te naš Dario šarić s 20 koševa i devet skokova.

Utah Jazz je na svom terenu poražena od Oklahoma City Thundera rezultatom 90:104. Loša je to bila šuterska večer Jazzera, najbolji kod domaćina bio je Mitchell s 26 koševa, dok je Bojan Bogdanović ubacio 13, ali uz šut iz igre 4:17. Goste je do trijumfa vodio Schroder sa 27 koševa.