0

Kralj asistencija Serie A sredio Juve u derbiju, Lazio na tri boda od Stare dame

08.12.2019 00:23 | Germanijak

Rimska desetka namjestila je dva ključna gola u potencijalno jednoj od najvažnijih pobjeda sezone.

Nogometaši Lazija pobijedili su Juventus 3:1 u derbiju 15. kola Serie A i primakli se Staroj dami na samo tri boda zaostatka na prvenstvenoj ljestvici. Gosti su imali prednost preko Cristiana Ronalda, ali kralj asistencija talijanskog nogometa, sjajni Luis Alberto, namjestio je jedan u sučevoj nadoknadi prvog dijela, a zatim jedan u drugom dijelu za potencijalno jednu od najvažnijih pobjeda u sezoni.

Juve je sjajno krenuo, već u 25. minuti Cristiano Ronaldo prihvatio je loptu na središtu suparničke polovice, odigrao dvostruko dodavanje s Rodrigom Bentacourom i hladno zakucao loptu na drugoj statvi za uvodnu prednost talijanskog prvaka.

No, tad je krenuo Luiz Alberto šou, rimska desetka u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena sjajno je povaljala obranu Juvea i pronašla Luiza Felipea za izjednačujući gol.

Treba istaknuti kako su domaći nogometaši dobili neočekivanu pomoć od Juana Cuadrada u 69. minuti, kolumbijski reprezentativac startao je neoprezno na Ciru Immobilea kao posljednji čovjek obrane, a sudac mu je refleksno pokazao žuti karton, no nakon burne reakcije nogometaša Lazija i konzultacija s VAR-om, promijenio je odluku i dao mu izravan crveni.

Lazio je potom preuzeo kontrolu u posjedu lopte, ali do 74. minute nije uspijevao probiti goste, no potom je ponovo na scenu stupio sjajni Alberto, dugom loptom poderao je obranu Juvea i sjajno poslužio Sergeja Milinkovića Savića u šesnaestercu, a srpski reprezentativac odlično je umirio loptu i matirao Wojciecha Szczesnyja za 2:1. Sjajnom španjolskom veznjaku to je bila 10 asistencija ove sezone nakon samo 15 utakmica. Nikad u povijesti nitko ih nije sakupio više u tako malo utakmica otkad se igra liga 20.

Ciro Immobile mogao je već u 78. minuti otkloniti svaku dvojbu o tome gdje će danas bodovi, no poljski reprezentativac obranio mu je udarac s bijele točke.

Ipak, što su propustili tad, nisu u sudačkoj nadoknadi utakmice. Juve je pokušao očajnički spasiti barem bod svijećom u kazneni prostor domaćih, ali od svega se izrodila kontra tri na jedan koju je Felipe Calciedo pretvorio u konačnih 3:1.