0

Kopenhagen šokirao Celtic, blijed prolaz Seville uz pomoć VAR-a (VIDEO)

27.02.2020 22:54 | Germanijak/I.M.

Poznato je 15 od 16 sudionika osmine finala Europske lige.

Danas je odigrano 14 utakmica šesnaestine finala Europske lige. Jučer je odigran dvoboj Brage i Rangersa, u kojem su Škoti izborili prolaz, dok je uzvrat Salzburga i Eintrachta odgođen zbog vremenskih neprilika, tako da smo saznali 14 od 16 sudionika osmine finala jer se u dvoboju Arsenala i Olympiakosa igraju produžeci.

Celtic je s gostovanja u Kopenhagenu donio 1:1, ali nisu uspjeli obraniti taj kapital. Nakon prvog je poluvremena rezultat bio 0:0, ali nakon šest minuta nastavka – šok za domaće navijače. Urugvajac Michael Santos dovodi Dance u prednost koja im je jamčila prolaz. Taj je rezultat stajao na semaforu sve do 84. minute, kada golom Edouarda iz penala domaćini uspijevaju doći u poziciju koja im garantira produžetke. Ali do kraja utakmice, iako se igralo samo osam minuta, doživjeli su potop. Biel i N'Doye zabili su pogotke za Kopenhagen te se s visokih 3:1 plasirali u osminu finala.

U dvoboju momčadi s kojima se u posljednje dvije europske sezone susreo zagrebački Dinamo, Šahtar je izbacio Benficu. Ukrajinci su u Lisabon stigli s prednosti od 2:1, a činilo se kako im ista neće biti dostatna nakon što su domaćini u 47. minuti poveli s 3:1.

Za Portugalce su zabijali Pizzi, Dias i Silva, a zabili su i prvi gol Šahtara. Točnije, bio je to autogol Rubena Diasa, koji je kasnije zabio gol u pravu mrežu. No, sudbinu Benfice zapečatili su Taras Stepanenko u 49. minuti te Alan Patrick u 71. minuti. Do kraja se rezultat nije mijenjao i Šahtar se našao među 16 najboljih.

Sevilla je u dvomeč protiv Cluja ušla kao apsolutni favorit, ali to na terenu i nije opravdala. Na Sanchez-Pizjuanu završilo je 0:0 te su Andalužani prošli dalje zahvaljujući golu u gostima. A po prikazanoj igri, bilo bi potpuno zasluženo da je Cluj zabio gol za slavlje. Doduše, to su i postigli i to u 88. minuti, ali se umiješao VAR i pogurao peterostruke osvajače ovog natjecanja u sljedeću fazu.

(foto: reuters)