0

Klopp poludio zbog Vrsaljka: To je dio nogometa, ali ja ga mrzim

19.02.2020 10:34 | Germanijak

Njemački strateg bio je bijesan po minimalnom porazu u uvodnoj utakmici osmine finala LP-a od Atletico Madrida jer zbog ponašanja suparničkih igrača morao ostaviti Manea u svlačionici na poluvremenu.

Tko gubi, ima se pravo ljutiti... Tako i Jurgen Klopp. Naime, Nijemac je bijesan na „huljske fore“ kojima su igrači Atletico Madrida pokušali razbiti mir igračima aktualnog prvaka Europe. I na koncu su uspjeli jer je Atletico u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka pobijedio Liverpool 1:0 i stavio se u odličnu poziciju pred uzvrat.

A ljutiti Klopp ne može prijeći preko činjenice da su se igrači Atletica spustili tako nisko i sitnim provokacijama pokušavali razbiti ritam Redsima. Najviše mu je zasmetalo ponašanje Šime Vrsaljka. Najprije je isprovocirao žuti karton Sadija Manea u jednom duelu pet minuta prije kraja poluvremena, a nešto kasnije pokušao je isprovocirati drugi žuti za Manea valjajući se od bolova. Svi igrači Atletica skočili su sucu za vrat i pokušali iznuditi crveni za Manea.

„To je dio nogometa, ali ja ga mrzim,“ komentirao je Klopp.

„Svima koji su gledali utakmicu jasno je kako su htjeli isprovocirati Manea da dobije drugi žuti, odnosno crveni karton. Šteta, jer je je Mane odigrao dobro prvo poluvrijeme,“ rekao je njemački strateg, koji je zbog svega morao senegalskog napadača ostaviti pod poluvremenom u svlačionici. „Bilo me strah jer bi igrač kojeg je on čuvao pao kad bi Mane duboko udahnuo“.

Kloppa nije jedino pogodilo loše suđenje, nego i činjenica što su se Atleti valjali po podu odugovlačeći.

„Toliko toga... Sucu nije bilo lako raditi u ovakvoj atmosferi,“ zaključio je.