0

KAKO SU IGRALI: Olmo ponovno oduševio, još dvojica Modrih zaradila visoke ocjene

22.10.2019 21:05 | Germanijak/I.G.

Nogometaši Dinama stigli su do boda, iako imaju za čime žaliti.

Golom Dodoa u 75. minuti utakmice, Šahtar je uspio otrgnuti bod zagrebačkom Dinamu, iako ej hrvatski prvak nakon prvih 15 minuta utakmice imao zaostatak od jednog gola. Konopljanka je zabio za vodstvo, ali Olmo i Oršić donijeli su Modrima preokret prije nego je postavljen konačni rezultat 2-2.

Upravo su Dani Olmo i Mislav Oršić bili najbolje ocjenjeni igrači u večerašnjem susretu u Harkivu. Nevjerojatni Španjolac za svoju je predstavu zaradio odličnu ocjenu 8,6 prema specijaliziranom statističkom portalu WhoScored.

Olmo je briljirao s brojnim driblinzima i proigravanjima, a osim pogotka, imao je jednu stativu, a jedan udarac Pyatov je skinuo u posljednji trenutak prije nego je lopta odsjela pod gredu.

Asistent i strijelac vodećeg gola iz penala Oršić zaradio ej ocjenu 7,7, iako ne bi bilo pogrešno da je ocjena i veća jer je hrvatski reprezentativac bio izrazito aktivan. Imao je jedan sjajan solo prodor i silno se trudio. Međutim, još je jedan nogometaš Plavih zaradio vrlo dobru ocjenu.

Trud i rad Nikole More u veznom redu prepoznao je i WhoScored ocijenivši ga s vrlo dobrom 'čistom' sedmicom. Nju je zaradio prvenstveno odličnim i pravovremenim presjecanjima napada domaćih nogometaša.

Ostali su pronašli svoje ocjene na skali od 5,7 (Livaković) do 6,9 (Gavranović).

Što se Ukrajinaca tiče, najbolje ocijenjeni su Bonfim i Konoplljanka sa 7,1, dok je za nijansu slabiju ocjenu dobio dvojac Taison i Patrick (7,0). Najslabije ocijenjen bio je vratar Pyatov koji je ničim izazvan poklonio jedanaesterac Modrima srušivši Marija Gavranovića. Dva gola u mreži i skrivljen jedanaesterac počastili su ga s ocjenom 5,6.

Pomalo nevjerojatno da Livakovića i Pyatova dijeli razlika u ocjenama od samo 0,1, ali WhoScored je tako procijenio striktno prema njihovim statističkim podacima.