0

Juventus ne da prići, Ronaldo iz slobodnjaka (VIDEO)

04.07.2020 19:10 | Germanijak/V.R.

Kraj dana ponudit će nam odgovor na pitanje možemo li se nadati neizvjesnoj završnici Serie A.

Juventus je u sklopu 30. kola Serie A u gradskom derbiju protiv Torina slavio s 4:1

Vodstvo Stare dame vidjeli smo već u trećoj minuti. Cuadrado je primio loptu na desnoj strani, osvojio dosta prostora te kroz nekoliko nogu protivnika dodao ta Paula Dybalu nadomak šesnaesterca. Argentinac je napravio pomutnju, dva igrača poptuno izludio i iz blizine rutinski pogodio za 1:0.

Za 2:0 čekalo se samo do 29. minute. Juventini su odbili jedan napad nakon opsade vlastitog gola, lopte se dokopao Dybala uz nestvarno dobro primanje, dodao u sredinu prema Cristianu Ronaldu. S desne strane sprinta Cuadrado, Ronaldo malo oklijeva i davi loptu, no na koncu vidi Kolumbijca, a on se prvo namjestio pa odliznim driblingom trzajem izbacio čuvara i zabio za povećanje vodstva.

Ipak, do kraja poluvremena vidjeli smo smanjenje vodstva. Udarac upućen prema golu Buffona bloira De Ligt. Lopta ga udara prvo u bedro pa potom u ruku, te sudac dosuđuje najstrožu kaznu. S nje je precizan bio Andrea Belotti, iako je Buffon pročitao stranu.

Zabiop je Torino gol početkom drugog poluvremena, no isti je poništen radi zaleđa nakon intervencije VAR-a. Tad se činilo da bi utakmica mogla postati zanimljivija.

No u 61. minuti poseban trenutak. Slobodan udarac iznuđen je na otprilike 22 metra, a izvođenju je prinuo Cristiano Ronaldo. Portugalac, nakon odličnog gola Genoi prošlo kolo, sada ponovno odgovara kritičarima ovim odličnim golom – napokon – iz slobodnog udarca. Post je to bio dug čak dvije i pol godine, nakon što je još u dresu Reala zabio protiv Gremija na klupskom svjetskom prvenstvu.

U 87. minuti postavljeno je konačnih 4:1. Douglas Costa se nakon duplog pasa našao u poziciji da s lijevog krila dobro ubaci, što i čini. Loptu čeka Gonzalo Higuain, no prvi je na lopti Koffi Djidjim, branič gostiju, i poprilično neometan šalje loptu u svoju mrežu.

Utakmica je završila ovim rezultatom, a Juventus pred Lazijovu utakmicu s Milanom je digao prednost na sedam bodova. ‘’Nebeskoplavi’’ moraju večeras pobijedit kako bi održali koliko-toliko dostižan zaostatak od četiri boda.

U drugoj utakmici u istom terminu Sassuolo je svladao Lecce s 4:2, a u derbiju od 21:45 sastaju se Lazio i Milan.

(foto: Massimo Pinca/Reuters)