0

Chelsea izbacio Liverpool iz FA kupa i produbio Kloppovu glavobolju

03.03.2020 22:47 | Germanijak

Dva Španjolca na golovima večeras su bila potpuno na drugim stranama ljestvice izvedbi.

Chelsea je svladao Liverpool u osmini finala FA kupa te izbacio najdominantniju englesku momčad poprilično rano iz najstarijeg nogometnog natjecanja.

U nesretnoj za Liverpool 13. minuti Willian je pucao izdaleka, snažno, ali približno po sredini. Ipak, Španjolac Adrian na golu Redsa samo skreće loptu u kut svog gola, i to je rani šok za uvjerljivo vodeći sastav Premiershipa.

Što je zanimljivo, Brazilac je samo par trenutaka prije imao veoma izglednu priliku kad mu je Adrian fantastično skinuo puno teži pokušaj.

U 18. minuti Marcos Alonso pogađa prečku iz slobodnog udarca, a već tri minute kasnije jedan od Chelseajevih junaka ove utakmice Kepa Aririzabalaga odlično brani najprije pokušaj Sadia Manea, pa odmah potom Divocka Origija i Curtisa Jonesa.

Drugi Španjolac među vratnicama ove je večeri izludio gostujuće igrače, a večerašnjom je utakmicom naveo čelnika londonskih Plavaca da dva puta razmisle o namjeri da ga se riješe, odnosno mijenjaju za Jana Oblaka uz nadoplatu, o čemu se dosta piše zadnjih dana u medijima.

Deset minuta kasnije još jednom je Kepa ukrotio pokušaj fantastičnog Senegalca Manea.

43. minuta donosi zamjenu u kojoj je naš Mateo Kovačić radi ozljede bio primoran napustiti igru. Zamijenio ga je Mason Mount.

Baš Mount je u 62. minuti pucao iz slobodnog udarca, ali je, baš kao Alonso u prvom poluvremenu, pogodio prečku.

I onda u 64. minuti konačna odluka. Jones je na lijevom boku bio neoprezan i izgubio loptu koju mu je dodao Virgil Van Dijk te je kontru poveo Ross Barkley. Osvojio je nekih 40 do 50 metara, stigao na rub kaznenog prostora i sa otprilike 18 metara snažno, poluvisoko opalio i povisio na 2:0. Adrian nije imao šanse.

Četiri minute kasnije je Pedro, ponovno zahvaljujui grešci Liverpoola, krenuo potpuno sam prema Adrianu. No čini se da je malo izgubio korak te mu je ponestalo snage i nije uspio uputiti dovoljno jak i precizan udarac te mu je inače rezervni vratar Liverpoola ovaj pokušaj prilično lako obranio.

U 75. Olivier Giroud pogađa prečku. Redsi su još jednom imali dosta sreće.

Do kraja je ostao rezultat od 2:0 na semaforu, te je sudac Kavanagh odsvirao kraj utakmice koja je označavala i treći poraz Liverpoola u trećem po važnosti natjecanju, nakon onog u Madridu protiv Atletica, te Watforda u prvenstvu prošlog vikenda.

Je li u pitanju dublja kriza igre, ostaje da vidimo. Prođe li se u četvrtfinale Lige prvaka brzo će se ovaj period mini krize zaboraviti, a lov na rekorde ionako nije ono što je primarno na Kloppovoj ljestvici prioriteta.