0

Istra vodila do zadnjeg napada, tragikomičnim golom poklonili bod Gorici (VIDEO)

08.11.2019 20:10 | Germanijak

Odličnu, ali prije svega dramatičnu utakmicu gledali smo na startu 15. kola Prve HNL. Istra i Gorica su na Aldo Drosini odigrali bez pobjednika, bilo je 2:2. Ali način na koji su domaćini poklonili pobjedu gostima doista je nevjerojatan, ako ne i tragikomičan.

Poveli su domaćini već u 3. minuti, zabio je Litavac Karolis Laukzemis. Do poluvremena je za Goricu izjednačio veznjak Aleksandar Jovičić.

Što se drugog poluvremena tiče, Gorica je bila nešto bolji protivnik, kao i u prvih 45 minuta, ali daleko od toga da je Istra bila podređena i izrazito nadigrana. Dapače, pogotkom ivana Močinića, bivše zvijezde Rijeke i igrača koji je čak bio na popisu reprezentacije, poveli su s 2:1.

Taj je rezultat stajao na semaforu sve do posljednje minute sudačke nadoknade. Štoviše, četiri sekunde prije izteka dodanog vremena, domaći igrači gube loptu na 20-ak metara, Ivančić bezuspješno pokušava ispucati loptu što dalje od gola, ali pogađa suigrača u glavu. Lopta se potom odbila na rub 196-erca, istu prihvaća Cherif Ndiaye te uz neviđenu dozu sreće zabija za izjednačenje.

Ovim remijem, Gorica koja je igrala bez Lovrića i Suka, ostala je na 6. mjestu s 22 boda, dok je Istra mjesto slabija, ali sa 10 bodova manje.