0

Hajduk preokrenuo Inter, Caktaš vodi bile u Europu (VIDEO)

04.05.2019 17:57 | Germanijak

Pratimo uživo dvoboj s Poljuda.

Nogometaši Hajduka stigli su do nove pobjede u Prvoj HNL. Na Poljudu su bili bolji od Intera s 3:2, a utakmicu su obilježila čak dva autogola.

Tijek utakmice:

HAJDUK - INTER 3:2

90+4' Kraj utakmice, Hajduk je preokretom stigao do pobjede i nova tri boda.

90+3' GOOOOOOL. Ipak su gosti smanjili nakon lijepe kontre, Tsonev je ostao sam ispred Posavca te ga lako matirao.

86' Inter je smanjio iz prekida, ali pomoćni sudac je opravdano poništio gol zbog zaleđa.

82' Pokušao je Ivanovski s 20-ak metara, ali iz dobre pozicije i bez bloka obrane, promašuje cijeli gol.

71' GOOOOOL. Mijo Caktaš po drugi put se danas upisuje u strijelce. Jurić je na ubačaj iz kornera pokušao glavom, ali je lopta došla do Caktaša koji pogađa sa pet metara gol gostiju.

66' Udarac glavom Nejašmića brani Kelava.

60' Prva izmjena na utakmici, umjesto Tahiraja ušao je Ivanovski.

53' Prilika za goste, dobra reakcija Posavca na udarac iz mrtvog kuta.

52' Prilika za Hajduk. Tahiraj loše reagira na povratnu loptu i puca pored gola.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Nema promjene u sastavima.

Kraj prvog poluvremena.

44' GOOOOOL. Tudorov ubačaj dočekao je Mijo Caktaš i u maniri klasnog centarfora pogodio neobranjivi dio mreže gostujućeg vratara.

38' Velika prilika za goste, Ismajli uklizavanjem spašava domaćine.

33' GOOOOOL. Hajduk je izjednačio nakon još jednog autogola. Ubačaj Jradija u svoju mrežu je pospremio Muhar.

24' Kakva šansa za Tahiraja, sam je izašao ispred vratara, ali uputio katasrofalan udarac.

13' GOOOOOL. Inter je poveo na Poljudu tragikomičnim golom Ukrajinca Svatoka. On je htio izbiti loptu ispred Rusa Serderova, ali je prevario golmana Posavca i zatresao vlastitu mrežu.

8' Kontra za Inter, ali Brezovec je otišao previše u stranu i olakšao obranu vrataru.

1' Počela je utakmica

Ranije objavljeno:

Nogometaši Hajduka danas nastavljaju svoj pohod ka Europi. Trenutno četvrtoplasirani splitski klub ima tri boda zaostatka za Osijekom koji se nalazi na mjestu koje vodi u kvalifikacije za Europsku ligu, a kako bi ostali u utrci za tim plasmanom, momčad Siniše Oreščanina mora uzeti sva tri boda u današnjoj utakmici.

Na Poljud dolazi zaprešićki Inter, a 'Bili' imaju određenih problema sa sastavom za današnji susret. Naime, zbog nakupljenih žutih kartona, Oreščanin ne može računati na napadača Jaira, kao i lijevog beka Domagoja Bradarića, dok zbog ozljede neće biti drugog napadača Adama Gyurcsa, kao ni Josipa Juranovića, Borje Lopeza i Stipe Vučura.

Iz tog razloga, trener Splićana će od prve minute na teren u vrhu napada poslati Mirka Ivanovskog i Francesca Tahiraja, dok će iza njih ordinirati preporođeni Mijo Caktaš. U veznoj liniji će biti trojka Hamza Barrya, Darko Nejašmić i Stanko Jurić, dok će Ante Palaversa početi s klupe, iako je dva puta poentirao ove sezone protiv Diva iz predgrađa.