0

Hrvatska U19 uvalila pola tuceta Nizozemskoj, u srijedu borba za polufinale

09.09.2019 13:19 | HRfutsal

Hrvatska U19 reprezentacija upisala je povijesnu pobjedu na Europskom prvenstvu u Latviji.

Nakon uvjerljivog poraza od Španjolske u prvom kolu (0:3), mladi Futsal Vatreni sa 6:0 svladali su Nizozemsku te će im u posljednjem kolu, koje se igra u srijedu 11. rujna trebati pobjeda nad Ukrajinom (14:00), a možda i remi, ovisno o rezultatu današnje utakmice Španjolska – Ukrajina koja počinje u 14 sati, prenosi HRfutsal.

Naša mlada reprezentacija od prve minute bila je bolji suparnik na terenu, no protivnike je uspjela slomiti tek u posljednjoj četvrtini prvog dijela kada je preko Bože Sučića stigla do prednosti od 2:0. Mladim reprezentativcima u nastavku se, pak, u potpunosti otvorilo te su stigli do zaslužene i uvjerljive pobjede.

Hrvatska je u prvom dijelu bila dominantna momčad na terenu te je na krilima sjajnog Bože Sučića na odmor otišla s prednosti od 2:0. Mladi Futsal Vatreni od samog početka uspostavili su visoki postotak posjeda lopte, Sučić i Toni Rendić propustili su dvije velike prilike, no, niti Nizozemci nisu bili bezazleni. Hrvatska je obranu Futsal Oranja slomila tek u 17. minuti, Josip Jurlina je oduzetu loptu proslijedio  Sučiću koji sjajno pogađau bliži kut Ben Salemovog gola.

Nešto više od dvije minute kasnije, Sučić je udvostručio prednost naše reprezentacije. Jurlina je pucao, lopta se odbila do igrača Splita koji sjajnim udarcem i neobranjivo pogađa za 2:0 prednost Hrvatske. U posljednjoj minuti poluvremena Jakov Hrstić imao je stopostotnu šansu za treći pogodak, ali je iz blizine pucao preko gola.

Hrvatska je definitivno pitanje pobjednika riješila u prvih pet minuta nastavka. Prvo je novi igrač Futsal Dinama Jakov Mudronja snažnim udarcem nakon asistencije iz kornera zabio za 3:0, a nekoliko minuta kasnije Osijekov Filip Petrušić zaobišao je suparničkog golmana i zabio za 4:0.

Nizozemci su potom imali najveću šansu na utakmici kada su pogodili stativu, no Rendić je u 33. zabio za 5:0 na asistenciju Mudronje, da bi Fran Vukelić u 35. stavio „točku na i“ i nakon oduzete lopte zabio za 6:0.

Pobjeda Hrvatske mogla je biti i uvjerljivija, a Nizozemci, unatoč nekoliko vrlo dobrih prigoda, i dalje nemaju postignuti pogodak na Euru. Slijedi dan odmora i odlučujuća utakmica u srijedu protiv Ukrajine.