0

Hrvatska srebrena: Francuzi prejaki u finalu juniorskog SP-a

28.07.2019 18:17 | Germanijak

Prvo medalja sa Svjetskog juniorskog prvenstava.

Hrvatska mlada reprezentacija je izgubila finale juniorskog Svjetskog prvenstva od Francuske rezultatom 23:28

Mini Kauboji su jako loše otvorila utakmicu. Razbranili su protivničkog vratara i dopustili Francuzima da se odvoje na plus šest. Dominiković je primoran zamijeniti vratara pa umjesto Ereša ulazi Panjan i to se pokazuje kao sjajno rješenje. Panjan povezuje par obrana i omogućuje našem napadu, posebno Jaganjcu da naprave seriju 5:0 i vrate Hrvatsku na minus dva. Međutim, nakon toga ponovno Hrvatska odigrava bezidejne napade, a Francuzi serijom 4:0 ponovo bježe na plus šest. Na odmor se odlazi s vodstvom Francuza 15:10.

Drugo poluvrijeme se igralo gol na gol. Francuzi su iskoristili prednost iz prvog poluvremena te nisu dopustili Hrvatskoj povratak u utakmicu. Kauboji su najbliže povratku bili u 56 minuti, kada su došli na minus tri, no dalje jednostavno nije moglo i Francuzima se treba čestitati na odličnoj utakmici i naslovu prvaka.

Šarac je odigrao odličnu utakmicu i zabio šest pogodaka, a u napadu su ga pratili Jaganjac i Mileta. BNaš najbolji strijelac Martinović je odigrao katastrofalno finale, kao i vratar Ereš, ali su obojica bili nositelji momčadi do finala.