0

Hasta la vista Espana

22.01.2020 17:31 | Germanijak

Hrvatska je remijem protiv Španjolske otišla u polufinale s drugog mjesta u skupini, a s Furijom bismo se mogli ponovo susresti u finalu. Vidimo se kasnije...

U zadnjoj utakmici uoči polufinala, Hrvatska je remizirala sa Španjolskom 22:22 i time je ostala na drugom mjestu, dok će Španjolci kao prvoplasirani otići u polufinale. S druge strane ždrijeba prošli su Norveška i Slovenija, a oni u međusobnom dvoboju moraju odlučiti tko će u završnicu ući s prvog mjesta, samim time i kao sljedeći protivnik Hrvatske.

Prvo poluvrijeme proteklo je uglavnom u vodstvu Hrvatske koja je većim dijelom bila u vodstvu. Prvi puta smo poveli kod 6:5 i držali smo to vodstvo sve do završnice poluvremena. Imali smo u tri navrata dva pogotka prednosti, nekoliko puta smo mogli otići i na prednost od tri razlike, no sve smo propustili i Španjolska je to surovo kaznila. Prvo su u zadnje tri mintue preokrenuli minus od dva gola u 12:11 prednost, a to je bio samo uvod u katastrofalno otvaranje nastavka. Nažalost, preslabo smo iskoristili sjajno raspoloženog Marina Šegu koji je briljirao u prvih 25 minuta, ali nismo stvorili dovoljnu zalihu s obzirom na njegove obrane.

Kao što smo spomenuli, ulazak u nastavak bio je prava katastrofa. Prvih devet minuta drugog poluvremena Španjolci dobivaju s 6:1, četirti pogotka nam je u tom periodu zabio fantastični Alex Dušebajev i vrlo brzo semafor je pokazivao golemih 18:12 za Furiju. Na to se nadovezao promašeni sedmerac Zlatka Horvata, a u napadu osim sjajnog Igora Karačića nismo imali nijednog raspoloženog pojedinca. U tim smo trenucima uhvatili ritam igranja gol na gol, ali nismo uspijevali do 48. minute spustiti zaostatak na manje od pet pogodaka razlike, sve do pogotka Šipića za 16:20.

U završnih 10 minuta ušlo se s minus tri nakon devetog pogotka briljantnog Karačića, a isti je igrač jedan otpadak pospremio za povratak Hrvatske na minus od dva gola. Potom iz kontre zabija Horvat, a s desnog vanjskog Marko Mamić za izjednačenje i potpunu ludnicu na tribinama u Beču. Sljedeće tri minute nismo vidjeli nijedan pogodak, da bi na ulasku u zadnje dvije minute Domagoj Duvnjak bombom sa deset metara zabio za vodstvo Hrvatske. Potom je Stepančić skrivio sedmerac kojeg je realizirao Gomez.

Zadnja minuta donijela nam je rasplet u kojem je Duvnjak imao šut za pobjedu 20 sekundi prije kraja, ali lopta je sjela na vratnicu. U preostalom vremenu Španjolska nije išla na gol jer je i s remijem od 22:22 zadržala prvo mjesto u skupini.

Hrvatsku je predvodio Igor Karačić s 10 golova iz 12 pokušaja, tri je zabio Šipić, a po dva su dodali Duvnjak, Stepančić, Horvat i Mamić. Najefikasniji Španjolac bio je Dušebajev s šest pogodaka.