0

Houston slomio Buckse, Dončić na korak do učinka karijere, ali poražen od Šarića (VIDEO)

03.08.2020 08:20 | Germanijak/I.M.

Nova uzbuđenja u NBA ligi.

Noćas se u NBA ligi odigralo šest utakmica. Derbi večeri bio je između Houstona i Milwaukeea kojeg su Rocketsi prelomili u zadnjoj četvrtini. Slavili su sa 120:116, a svega tri minute prije kraja Bucksi su imali 112:104 vodstvo. Na krilima Westbrooka Houston odgovara serijom 9:0, da bi 'koš na koš' završnicu sredili u svoju korist.

Najefikasniji kod pobjednika Westbrook s 31 poenom, Harden je dodao 24, a cijela je petorka bila dvoznamenkasta. Kod Bucksa najbolji Giannis sa 36 poena i 18 skokova, Middleton je dodao 27 uz 12 uhvaćenih lopti, koliko jei mao i Lopez s 23 poena. No, prave podrške nisu imali od suigrača i kao rezultat je stigao poraz.

Sjajan je bio obračun Phoenixa koji je sa 117:115 pobijedio Dallas. Mavericksima nije pomogla niti još jedna nestvarna partija Luke Dončića, koji je zabio 40 poena, dva manje od najboljeg učinka karijere. Dodao je tome i 11 asistencija, uz osam skokova, ali nedovoljno za slavlje. Imali su dvije trice za pobjedu, ali su prekratki bili Porzingis i Hardaway Jr.

Kod Sunsa je najbolji bio Booker s 30 poena, Rubio je dodao 20 uz sedam asista, a Dario Šarić je bio vrlo dobar s klupe. Za 22 minute ubacio je 13 poena i uzeo osam skokova.

Od ostalih nastupa Hrvata, recimo kako je Mario Hezonja zabio dva poena i uzeo dva skoka u porazu od Bostona, dok Luka Šamanić nije ulazio u igru u tijesnoj pobjedi San Antonija protiv Memphisa.

(foto: USA TODAY Sports)