0

Harden čudesnom tricom riješio spektakl između Golden Statea i Houstona

04.01.2019 07:55 | Germanijak/I.M.

Utakmica sezone.

Kakva noć u NBA ligi. Gledali smo samo tri utakmice, ali spektakl koji su nam u Oaklandu pružili Golden State i Houston, dugo će se pamtiti. Završilo je slavljem Rocketsa 135:134 nakon produžetaka, a presudio je James Harden fantastičnom tricom preko Klaya Thompsona i Draymonda Greena.

Regularnim dijelom u potpunosti je dominirala momčad aktualnih prvaka. Gosti su imali samo dva puta prednost od jednog poena u prvoj četvrtini, a prvo vodstvo nakon toga imali su tek u produžetku. Curry, Durant i društvo prosuli su prednost od čak 20 poena u trećoj četvrtini. Zanimljivo, Houston je imao napad za pobjedu, ali je Harden promašio tricu s dobrih devet metara. Ono što nije uspio tada, nadoknadio je u dodatnih pet minuta i ukrao šou šokiranim navijačima u Oracle Areni. Na kraju je upisao još jedan triple double s 44 poena, 10 skokova i 15 asistencija, a pratio ga je izvrsni Clint Capela (29p, 21s). Dobar je bio i novopridošli Austin Rivers s 18 poena te po 4 skoka i dodavanja. Kod poraženih prvaka, Curry 36 ubačaja, dok su Durant i Thompson stali na 26.

U drugom velikom noćašnjem dvoboju, Kawhi Leonard vratio se u San Antonio i upisao poraz 125:107. Publika ga nije nimalo srdačno dočekala, a on je bio najefikasniji u dresu Raptorsa s 21 poenom. Međutim, njegov učinak poništio je DeMar DeRozan u svojevrsnom osvetničkom pohodu. Bivšem klubu isporučio je prvi triple double karijere (21p, 14s, 11a) i najzaslužniji je za 22. pobjedu Spursa u sezoni.

U trećoj utakmici današnjeg programa, Denver je predvođen sjajnim Murrayem (36p, 7s, 6a) i Jokićem (26p, 13s, 6a) pobijedio Sacramento u gostima 117:113.Kod domaćina ponovno sjajan Hield s 29 poena, ali nije bilo dovoljno.

Sacramento - Denver 113:117
San Antonio - Toronto 125:107
Golden State - Houston 134:135