Pobjeda u golom Bašića u zadnjoj sekundi

12.06.2019 20:05 | Germanijak

Hrvatska je u skupini smrti na predstojećem Euru.

HRVATSKA – DANSKA (0:0)

90'+1 Kraj utakmice. Golom skoro u zadnjoj sekundi Hrvatska odlazi u San Marino pobjedom.

90'+1 GOL ZA HRVATSKU!! Tome Bašić je ispremiješao dansku obranu, nakon dodavanja Majera i preusmjeravanja Kulenovića, matirao lijevom nogom Iversena.

88' Joakim Melle nakon lijepe kombinacije i povratne lopte petom, iz veoma izgledne situacije puca lijevom nogom preko gola.

80' Prilika za Dance. S desne strane dobar prodor Mellea i oštar, drzak udarac iskosa, ali srećom u malu mrežicu s vanjske strane.

77' Stage puca polujako, ali preko gola.

70' Jako dobra prilika za Bradarića. Vlašić je izvrsno prošao po desnoj strani, dao nisku povratnu, no Bradarić se nije uspio lijepo namjestiti na slabiju, desnu nogu i lopta se nakon udarca kotrlja pokraj gola.

67' Dupli pas Vlašića i Majera nakon kojeg Vlašić pada u kaznenom prostoru, ali mađarski sudac se nije oglasio.

65' Opet puca Billing lijevom nogom izdaleka, ali lopta prolazi jedno metar i pol od lijeve stative hrvatskih vrata.

57' Prečka za Dance! nakon povratne glavom u šesnaesterac, Billing hvata loptu u zraku i plasira lijepo, no srećom pogađa samo gredu. U nastavku je Hrvatska uspješno raščistila gužvu.

53' Jako dobra prilika, dobar udarac Nikole Vlašića po podu lijevom nogom. Lopta je otišla ti pored desne vratnice Iversena.

49' Zaprijetili su Danci s ruba kaznenog prostora nakon kombiniranja, do čega je došlo nakon izgubljene lopte Katića s lijeve strane uz samu gol-aut crtu.

46' Počinje drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena.

42' Zbog ozljede teren napušta Ivan Šunjić. Loša je to vijest za Gračana, ali i za Bjelicu. Ući će Nikola Vlašić, a vijesti o Šunjićevoj ozljedi saznati će se kasnije.

37' Odličan cnetaršut Murića s desne strane kojom je praktički izbacio Kalaicu u stopostotnu priliku, no mladi dinamovac reagira baš stoperski i šalje loptu preko gola.

35' Opet je Bruun Larsen pucao sa 18 metara iz dobre pozicije, snažno, ali visoko iznad gola.

33' Odlično je pucao Moro iz polukontre sa nekih 22 metra, ali tik uz vratnicu.

22' Odličan udarac Marina Jakoliša s 14 metara iskosa, ali za malo odlazi lopta iznad grede.

20' Udarac najboljeg danskog igrača Bruuna Larsena izdaleka s jedno 20 metara iskosa, ali niej bilo dovoljno preciznosti.

17' S lijeve strane iz slobodnog udarca centrirao je Murić, a Filip Uremović puca jako glavom, ali neprecizno.

4' Murić je pucao iz slobodnog udarca, ali preko gola.

1' Počela je utakmica.

Hrvatska U-21 reprezentacija s početkom u 18:30 u Puli na stadionu Aldo Drosina igra prijateljsku utakmicu protiv Danske u sklopu priprema za U-21 Euro koje 16. ovog mjeseca počinje u Italiji.

Očekivanja su velika, Hrvatska ide u jakom sastavu, ali izboriti polufinale odnosno Olimpijske Igre po prvi puta otkako je samostalne Hrvatske, neće biti nimalo lako.

Stigao je i sastav. Od početka na terenu će krenuti Bradarić na alternativnoj poziciji na krilu, dok Majer, Vlašić i Kulenović, između ostalih, čekaju s klupe.

(foto: Pixsell, Twitter)