0

Gorica uzela bodove i ostala u borbi za Europu

10.05.2019 18:34 | Germanijak/M.N.

Domaćin nije dopustio iznenađenje.

Odigran je susret 33. kola HNL-a između Gorice i Istre. Domaćin nije dopustio iznenađenje i pobjedom 4:1 nastavio svoj put prema Europi slijedeće sezone, a gostima ostaje grčevita borba za ostanak među elitom.

Istra dobro otvara utakmicu, ali u 23 minuti ostaju s igračem manje, zbog isključenja Pavića, međutim ne predaju se i u 31. minuti dolaze u vodstvo preko Regana te se na odmor odlazi s vodstvom gostiju.

U drugom poluvremenu, Gorica pokušava iskoristiti igrača više i sve daje u napad. Do izjednačenja dolazi u 60. minuti, strijelac Ndiaye, da bi u 71. minuti preokrenula rezultat preko Dvornekovića. Gosti se s igračem manje nisu mogli vratiti u susret te je Gorica to iskoristila i do kraja utakmice još povećala rezultat u svoju korist. Prvo je u 80. minuti poentirao Zwolinski, a konačnih 4:1 postavio je Muhammed u 83. minuti.

Gorica se s ovom pobjedom izjednačila s Hajdukom na 53 boda, ali Splićani svoju utakmicu igraju u kasnijem terminu. Borba za Europu se nastavlja i bit će neizvjesna do samog kraja.