0

Golijada u Berlinu, Werner potvrdio dominaciju (VIDEO)

09.11.2019 17:41 | Germanijak

Mladog napadača Leipziga su mnogi već preselili u Bayern.

U prvoj utakmici dana u Bindesligi Hertha iz Berlina na svom je Olimpijskom stadionu poražena op RB Leipziga sa 2:4.

Domaćini su poveli odličnim golom Maximiliana Mittelstadta. 22-godišnjak je primio loptu na nekih 40 metara od gola, oslobodio se čuvara te odličnim udarcem s otprilike 24 metra svladao Petera Gulacsija na golu Leipziga. Bilo je to u 32. minuti.

Izjednačio je Timo Werner već u 38. iz jedanaesterca, nakon što je stoper gostiju Karim Rekik u kaznenom prostoru igrao rukom.

Ubrzo potom gosti dolaze u vodstvo, točnije u prvoj minuti sudačke nadoknade. Yussuf Poulsen dobio je lijepu loptu u for, ostavio ju kratko za Marcela Sabitzera koji ga je pratio, a Austrijanac udarcem s 25 metara, koji se sretno za njega odbio od igrača domaćina, zabija drugi gol za goste iz Leipziga.

Mreže su mirovale sve do 86. minute kada Werner izbacuje Kevina Kampla u slobodan prostor na lijevoj strani, a Slovenac, nakon što je osvojio dosta prostora i izborio se za situaciju za udarac, diže vodstvo prizemnim šutom na dva razlike za goste.

U prvoj minuti nadoknade Werner svojim drugim golom zabija za 1:4, a već u sljedećoj minuti, u 93., Davie Selke koristi odbijanac nakon gužve i udarcem malo unutar kaznenog prostora postavlja konačnih 2:4. Na žalost navijača u Berlinu, za više nije bilo vremena.

Sve utakmice:

Hertha – Leipzig 2:4 (Mittelstadt 32', Selke 90+2'/ Werner(11m) 38', 86', Sabitzer 45+1', kampl 86')

Mainz – Union Berlin 2:3 (Onisiwo 81', Brosinski 90+4/ Ingvartsen 30', Andersson 45+3', 51')

Paderborn – Augsburg 0:1 (Max 41')

Schalke – Fortuna Düsseldorf 3:3 (Caligiuri 33', Kabak 67', Serdar 79'/ Hennings 62', 74', 85')