0

Giroudov savršeni hat-trick, provukli se Valencia i Napoli (VIDEO)

14.03.2019 21:03 | Germanijak

Tri para osmine finala Europa lige su završena.

U zagrijavanju za večerašnje utakmice Europa lige odigrana su tri uzrvata osmine finala. Chelsea je potvrdio plasman u četvrtfinale s uvjerljivih 5:0, Valencia se provukla kroz ušicu igle golom u 93. minuti, a Napoli unatoč porazu 3:1 otišao među osam…

Susret Chelseaja i kijevskog Dinama bio je formalnost s obzirom na to da su Plavi slavili u uvodnoj utakmici 3:0, ali porcija koju su Ukrajinci dobili pred svojim navijačima neće im dobro sjesti. Hrvatskom reprezentativcu Josipu Pivariću sad je sigurno drago što zbog ozljede nije morao sudjelovati u ovom ponižavanju, a Mateo Kovačić odradio je svih 90 minuta za Chelsea bez opipljivog učinka.

Zato je šou ukrao Oliver Giroud koji je s tri gola bio prvo ime susreta, a hat-trick protiv Dinama bio mu je drugi u europskim utakmicama u karijeri, ali prvi „savršen“ jer je jedan gol zabio lijevom, jedan desnom, a jedan glavom.

Strijelci su bili još Marcos Alonso i Callum Hudson – Odoi, koji je ove sezone četiri puta zaigrao od prve u Europa ligi i sva četiri napravio nešto dobro, dvaput je zabio i dvaput asistirao. Chelsea je s ukupnih vrlo uvjerljivih 8:0 osigurao plasman u iduće kolo gdje će biti vjerojatno prvi favorit.

Valencia je u Krasnodar stigla s prednošću 2:1 iz prvog susreta, a kad je Sulejmanov u 85. minuti zabio za 1:0 činilo se kako je to to za Šišmiše, međutim Gonzalo Guedes je mislio drugačije. Dočepao se lopte u sučevoj nadoknadi drugog dijela na rubu šesnaesterca i neumoljivo zakucao loptu u mrežu za plasman Španjolaca u četvrtfinale.

Tamo će ih, između ostalih, čekati i Napoli koji se provukao unatoč porazu 3:1 u Mozzartovom gradu. Ipak, pobjeda od 3:0 iz uvodne utakmice bila je dovoljna za iduće kolo.