0

Fett prošla, Karlović ispao

24.08.2018 07:58 | Germanijak/D.V.

Polovičan uspjeh naših predstavnika

Jana Fett prošla u je zadnje u kolo kvalifikacija pobjedom protiv Line Gjorcheske 2:1 (6:3, 2:6, 6:3), a Ivo Karlović izgubio od 345. igrača na ATP ljestvici Collina Altamirana 0:2 (5:7,4:6).

Naša tenisačica dosta se namučila protiv 604. igračice svijeta Line Gjorcheske. Suvereno je otvorila prvi set rezultatom 6:3 te drugi set otvara oduzetim servisom. Međutim, Makedonka se vraća s četiri uzastopna gema što je dovoljno na kraju za drugi set. Treći set ipak odlazi na stranu naše tenisačice koja istim rezultatom kao u prvom - privodi meč kraju. Za ulazak u glavni ždrijeb zadnjeg Grand Slama sezone, Fett će igrati protiv domaće igračice Danielle Lao, 236. igračice WTA poretka.

Ivo Karlović odigrao je loš susret protiv anonimnog Collina Altamirana i već od početka se vidjelo da nema svoj dan jer protivnik prečesto dolazio u priliku ugroziti servis našeg veterana. Oba tenisača zadržala su svoj servis do 5:5 u prvom setu kad Ivo gubi servis što protivnik koristi. U drugom setu gledamo gotovo identičan scenarij. Rezultat je izjednačen do 4:4 i Karlović opet gubi servis, a Amerikanac je zatim rutinski odservirao za pobjedu.