0

Federer preko Nadala do novog finala Wimbledona

12.07.2019 20:52 | Germanijak

Nadamo se biti svjedocima još jednog epskog dvoboja.

Roger Federer drugi je finalist ovogodišnjeg Wimbledona, nakon što je u drugom polufinalu savladao Rafaela Nadala sa 3:1, po setovima 7:6, 1:6, 6:3, 6:4, te ga u finalu čeka Novak Đoković.

Prvi set otišao je na stranu Švicarca. Nakon što nijedan suparnik nije gubio servis, došlo se do 13. igre, u kojoj je također počelo neizvjesno. Sve do 3:3 kada Federer prebacuje u šestu brzinu i sa četiri vezana poena uzima prvi set.

U drugom setu Nadal uzima brejk kod vodstva 2:1 i tu se treći igrač svijeta raspao. Nije uzeo ni gema više i Španjolac lako izjednačuje rezultat u setovima.

U trećem ipak druga priča, pomalo nalik onoj u drugom setu samo obrnuta. Federer kod svog vodstva oduzima servis Nadalu, te prednost stečenu tim jednim brejkom održava do kraja seta.

U trećem setu vidjeli smo odličan tenis, između ostalog kao i u cijelom meču. Kod 1:1 u gemovima opet Švicarac oduzima servis i uspijeva taj kapital do kraja održati, iako je u zadnjem gemu Španjolac opasno prijetio da se vrati u meč, te imao i jednu brejk-loptu.

Vidjeli smo pregršt dobrih poteza, te nas je ovaj meč podsjetio na finale Wimbledona 2008. također između ova dva tenisača, što je, mnogi se slažu, jedno od najboljih finala ikada u All England Clubu.

Federer je imao uvjerljivo više winnera, 51 u odnosu na 32 Nadala, te je bio puno aktivniji na mreži (25 naprema 11), što i nije veliko iznenađenje.

U nedjelju bi trebali svjedočiti još jednom teniskom klasiku, no prije toga čeka nas žensko finale između Simone Halep i Serene Williams.