0

Tuchelov Dortmund je neuništiv, Fener doživio tešku šamarčinu, Tudoru samo bod (VIDEO)

17.09.2015 21:16 | Germanijak

Startala je i Europska liga! Od 19 sati igralo se prvih 12 utakmica večerašnjeg programa.

Borussia Dortmund ozbiljno se namučila protiv Krasnodara. Tvrdi Rusi čak su poveli na Westfalenu, ali kobne su za njih bile sudačke nadoknade. U dodatku prvog dijela izjednačio je Ginter, a u 93. minuti Park Joo-Ho donosi preokret Dortmundu – 2:1.

U istoj skupini s ova dva kluba nalazi se i PAOK. No Igor Tudor krenuo je sa svojim momcima u natjecanje tek remijem 0:0 u Azerbajdžanu kod Gabale.

Od hrvatskih nogometaša, aktivan je bio samo Jozo Šimunović, odigravši svih 90 minuta u gostujućem remiju Celtica kod Ajaxa 2:2. Dejan Lovren nije se našao niti u zapisniku Liverpoola koji je kod Bordeauxa odigrao 1:1, dok je Matej Jelić ostao na klupi Rapid Beča protiv Villarreala. Austrijanci su upisali veliku pobjedu 2:1, tim više što su na poluvremenu gubili.

Tešku pljusku doživio je Fenerbahče. I ovog ljeta turski velikan je puno uložio u momčad, no danas su pred svojim navijačima nokautirani od Moldea – 1:3. Super uvjerljiv bio je zato Napoli razbivši Club Brugge s čak 5:0.

Rezultati 1. kola Europske lige:

Grupa A:

Fenerbahče – Molde 1:3 (Nani 42' / Hoiland 36' (11m), Elyounoussi 53', Linnes 65')
Ajax – Celtic 2:2 (Fischer 25', Schone 84' / Bitton 8', Lustig 42')

Grupa B:

Bordeaux – Liverpool 1:1 (Jussie 81' / Lallana 65')
Sion – Kazan 2:1 (Konate 11' i 82' / Kanunjikov 65')

Grupa C:

Dortmund – Krasnodar 2:1 (Ginter 45+1', Park Joo-Ho 90+3' / Mamajev 12')
Gabala – PAOK 0:0

Grupa D:

Napoli – Club Brugge 5:0 (Callejon 5' i 77', Mertens 19' i 25', Hamšik 53')
Midtjylland – Legia Varšava 1:0 (a.g. Kucharczyk 60')

Grupa E:

Viktoria Plzen – Dinamo Minsk 2:0 (Horava 36', Petržela 75')
Rapid Beč – Villarreal 2:1 (Schwab 50', S. Hofmann 53' (11m) / Leo Baptistao 45')