0

Eintracht napadao, Andersson zabijao: Union uzeo sva tri boda na teškom gostovanju (VIDEO)

24.02.2020 22:33 | Germanijak/I.A.S.

Odigrana je i posljednja utakmica 23. kola njemačke Bundeslige.

Danas su u Frankfurtu Eintracht i Union zaključili 23. kolo njemačke Bundeslige. Utakmica je završila slavljem gostiju rezultatom 1:2, a strijelac oba pogotka kod gostiju bio je Šveđanin Andersson (49', 67'), dok je kod domaćina smanjio Silva (79').

U prvih 45 minuta gledali smo jednu potpuno izjednačenu utakmicu. Statistički podaci za nijansu su bili na strani domaćeg sastava, ali jednako tako valja istaknuti kako je ipak opasnije prilike po gol imao Union.

Ipak, mreže su nakon 45 minuta mirovale te smo se sve zanimljivo vidjeli u nastavku utakmice.

Prvi su gosti bili ti koji su stigli do vodstva. Igrala se 49. minuta, obrana domaćina je reagirala kriminalno, a poklon bon iskoristili su asistent Lenz i strijelac Andersson koji nije imao težak posao ugurati loptu u mrežu – 0:1

Taj rezultat stajao je na semaforu sve do 67. minute. Gosti su napadali po lijevoj strani, uslijedio je jedan prizemni ubačaj, a na njemu je najbrži švedski napadač koji je pobjegao domaćem braniču N'Dicki i zabio za povećanje vodstva momčadi iz metropole – 0:2

U 79. minuti Eintracht zabija počasni pogodak. Dugo je trajao napad domaćina, lopta je u konačnici stigla do Silve koji puca petom i uz pomoć Hubnera zabija kraj nemoćnog vratara gostiju. Dosta čudan, ali i teško obranjiv pokušaj nekadašnjeg napadača Milana – 1:2

Do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao te su gosti upisali velika tri boda na neugodnom gostovanju u Frankfurtu. Ovom pobjedom gosti su prestigli domaćina na desetom mjestu njemačke Bundeslige te se sada nalaze u veoma dobroj situaciji. Za kraj dodajemo kako u sljedećem kolu Eintracht ide u goste Werderu, dok Union na domaćem terenu dočekuje Wolfsburg našeg Josipa Brekala.