0

Džoker s klupe donio Dinamu pobjedu protiv pretposljednje momčadi HNL-a

06.12.2019 19:51 | Germanijak/I.G.

Nova pobjeda Modrih u prvenstvu.

„Daj mi samo pobjede...“, odzvanjala je pjesma Bad Blue Boysa hladnim Maksimirom i večeras u 18. kolu Prve hrvatske nogometne lige. U goste hrvatskom prvaku stigao je Varaždin, koji je u prvom okršaju ove sezone, krajem rujna, upisao minimalnu pobjedu nad Plavima.

I ovog puta vidjeli smo samo jedan gol na utakmici, ali ovog puta obistinila se pjesma domaćih navijača. Jedini gol pao je u mrežu, danas vrlo raspoloženog, gostujućeg vratara Ivana Nevistića. Golman Rijeke na posudbi kod Varaždinaca skidao je 'moguće i nemoguće', prijetili su mu Amer Gojak, Petar Stojanović i Damian Kadzior, ali mladi golman skinuo je sve njihove pokušaje.

U nastavku je prijetio i Moro udarcem glavom s pet metara, Olmo je pokušavao s distance i iz slobodnih udaraca, ali rezultat se nije mijenjao.

Ni treneru Modrih, Nenadu Bjelici, nije više bilo svejedno. U igru je umjesto Antonija Marina i Kadziora ubacio Marija Gavranovića i Izeta Hajrovića, a taj potez isplatio mu se u 78. minuti.

Olmo je ponovno izveo prekid, u skoku su igrači domaćih glavom prenijeli loptu na peterac. Nevistić brani prvi pokušaj, ali Gavranović prvi natrčava na odbijanac i zabija za – ispostavit će se – konačnih 1-0.

Imali su gosti jednu jedinu pravu priliku i to u sam smiraj susreta nakon što je Moro izgubio loptu u svom šesnaestercu. Stolnik mu je ukrao loptu i pucao s desetak metara udaljenosti, ali Livaković sjajnom reakcijom brani njegov pokušaj i potvrđuje nova tri boda za Dinamo.

Bila je ovo generalna proba dinamovaca uoči okršaja sa Cityem. Treba spomenuti kako je Bjelica uigravao Ademija na stoperskoj poziciji i Moubandjea na lijevom boku jer protiv Engleza neće igrati ni Leovac, ni Perić ni Theophile-Catherine.

Kako će to izgledati u srijedu protiv Građana (18:55) tek nam slijedi vidjeti, a Dinamo je ovom pobjedom pobjegao drugoplasiranom Hajduku na deset bodova prednosti. Modri imaju 41 bod, dok pretposljednji Varaždin ima 12 bodova, koliko ima i devetoplasirana Istra, dok bod manje ima zadnji zaprešićki Inter.