0

Dinamo rutinski protiv Gorice do novih bodova (VIDEO)

15.05.2019 20:29 | Germanijak

Bruno Petković neprecizan s bijele točke.

Dinamo je s pola snage pobjedom od 3:1 nad Goricom došao do novih bodova dva kola prije kraja prvenstva. Kao što je predviđeno, Gorica do bodova za održanje nade za plasmanom u Europu nije uspjela doći na Maksimiru, te je ostala praznih ruku pri čemu je njen golman Kahlina tri puta vadio loptu iz mreže.

Dinamo je poveo prilično rano. Već u 17. minuti. Iyayi Atiemwen je primio loptu s desne strane u kaznenom prostoru, poslao prizemnu loptu u sredinu, gdje ju je dočekao mladi Dinamov smaragd Nikola Moro i rutinski doveo domaćine u vodstvo.

Već u 22. minuti vidjeli smo povećanje vodstva na 2:0. Kombinacija po lijevoj strani djelo je Oršića i Leovca, koji vraća povratnu loptu na rub šesnaesterca te ju dočekuje Dani Olmo. Mladi Španjolac cilja, no dobija pomoć u vidu odbijanca te lopta vara Kahlinu i ulazi u mrežu.

No odmah u 25. minuti Gorica smanjuje na 2:1. Nakon lijepe kombinacije po lijevoj strani, N'Diaye je svladao Livakovića u situaciji jedan na jedan.

Do kraja poluvremena je Gorica imala nekoliko poluprilika, ali nije uspjela izjednačiti.

U 50. minuti Lovrić lijepo pokušava iz slobodnog udarca.

U 66. minuti Petković promašuje jedanaesterac dosuđen nakon igranja rukom igrača Gorice u kaznenom prostoru. Napadač Dinama pucao je nonšalantno u desnu stranu Kahline, što je ovaj pročitao i relativno lagano obranio udarac.

U 71. minuti Modri podebljavaju vodstvo. Povratnik Hajrović izveo je udarac iz kuta s desne strane i uočio samog Marina Leovca na rubu šesnaesterca te ga pronašao, a ovaj ljevicom direktno iz voleja pogađa u donji lijevi kut Kahline.

Do kraja smo vidjeli igru s ne previše inicijative. Treba izdvojiti priliku Hajrovića u 87. minuti, no golman Gorice još jednom izvsno brani.

Dinamo sada ima 86 bodova, 23 više i utakmicu više od Rijeke. U narednom kolu ide na ne predaleko gostovanje u Zaprešić na noge Interu.