0

Dinamo propustio kazniti Hajdukovu nemoć, Caktaš osigurao bod (VIDEO)

22.11.2019 19:55 | Germanijak/I.G.

Remi na Maksimiru za jednako odstojanje Bilih od Plavih na prvenstvenoj ljestvici.

Najveći hrvatski nogometni derbi u 16. kolu Prve HNL između Dinama i Hajduka završio je rezultatom 1-1. Domaćini s Maksimira imaju više za čime žaliti jer nisu uspjeli materijalizirati veliku terensku nadmoć i brojne prilike koje su imali, poglavito u prvom poluvremenu.

Krenuli su Modri agresivno od prve minute s Marijom Šitumom od prve minute na desnom boku, umjesto Petra Stojanovića. Nedostajao je kapetan Arijan Ademi zbog ozljede, dok su odličnu utakmicu u veznom redu odigrali Luka Ivanušec i Dani Olmo.

Upravo je ovaj dvojac pripremio prvu priliku na utakmici već u četvrtoj minuti utakmice kada je mladi reprezentativac Hrvatske proigrao Španjolca, ali njegov šut odlazi u korner. Nakon toga su se zaredale šanse More glavom i fantastična solo akcija Brune Petkovića nakon štom je rolicom posjeo na stražnjicu Stefana Simića, ali odličnim refleksom vratar gostiju Marin Ljubić brani i skreće loptu u korner.

Upravo su iz kornera Plavi prijetili najviše. Nakon jednog pokušaja Anthonya Kalika s ruba šesnaesterca, fokus se ponovno vratio pred vrata Bilih. Prijetili su Olmo, Petković i Moro, da bi u 12. minuti momci Nenada Bjelice stigli u vodstvo.

Damian Kadzior je centrirao, Petković je bio najviši u skoku, a Ljubić zakasnio. Ipak, ključan trenutak bio je kada je lopta očešala glavu Ismajlija i ušla u gol zan vodstvo Dinama 1-0.

Imali su dinamovci još nekoliko prilika nakon gola, Šitum je pokušao iz daljine zaprijetiti pomalo nesigurnom Ljubiću, dok je Petković dominirao u napadu u duelima sa Ismajlijem i Simićem koji su zaradili žute kartone.

S druge strane, najveću priliku propustio je Jradi kada je zakasnio na prizeman i oštar ubačaj Čoline na peterac ispred Dinamovog gola.

Utakmica se malo smirila, očekivalo se da će Dinamo zasluženo na odmor s prednošću od (samo) jednog gola, ali potom dolazi šok. Odigrali su momci Damira Burića brzu kontru, Mijo Caktaš je pucao s vrha šesnaesterca, a lopta u ruku gađa Marina Leovca.

Sudac Ivan Bebek pokazao je na bijelu točku, a siguran realizator bio je upravo Caktaš za 1-1.

U drugom dijelu vidjeli smo puno manje događanja, utakmica se umrtvila, dok je terenom gospodario Dinamo. Trudili su se i Olmo i Petković, Perić je imponirao dobrim reakcijama u obrani, a u par sramežljivih izleta prema naprijed, najbliži golu od hajdukovaca bio je Stefan Simić koji je glavom nakon kornera pucao u vratara Livakovića.

Tijekom utakmice vidjeli smo dvije bakljade, prvo od strane navijača gostiju, Torcide, a potom i puno veći odgovor domaćih Bad Blue Boysa. Utakmica se morala prekinuti na nekoliko minuta, zbog čega se morala produžiti šest minuta sveukupno.

Pokušali su do kraja domaćini stisnuti, prijetili su preko Olma i Petkovića, ali od gola nije bilo ništa i Hajduk neporažen ide natrag u Split.