KRAJ: Liverpool izdržao, odnosi tri boda sa Stamfrod Bridgea

22.09.2019 18:46 | Germanijak/I.M.

Derbi engleske lige pratite uz Germanijak.

CHELSEA - LIVERPOOL 1:2

Pogledajte tečajeve na klađenje uživo za utakmicu Chelsea - Liverpool

90'+4 Kraj utaikmice.

90' Četiri minute sudačke nadoknade.

90' Mason Mount promašuje još jednu fantastičnu priliku za izjednačenje nakon asistencije s lijeve strane.

88' Akcija zamjena koja je skoro dovela do uzjednačenja. Ubacio je Marcos Alonso, skočo Michy Batshuayi koji je zamijenio Abrahama, lijepo glavom pucao, ali je lopta prošla tik uz stativu Adriana. Liverpool se ovdje izvukao.

71' GOOOOOL! Kakav potez N'Golo Kantea. Primio je loptu na 20-25 metara od gola Adriana i solo akcijom fantastično počistio paučinu u lijevim rašljama.

69' Mane je sjajno našao Salaha koji je imao na pladnju čistu šansu, međutim Zouma je očistio njegov predug pas

60' Kante je pucao s ruba 16-erca, prošlo je malo pored lijeve stative

48' Nova šansa Redsa, Mane na ubačaj Fabinha ne uspijeva zabiti

47' Velika prilika za Firmina! nakon kornera ,lopta dolazi do napadača Liverpoola koji je ostao bez čuvara, ali njegov udarac sjajno brani Kepa.

46' Počelo je drugo poluvrijeme

45+3' Kraj prvih 45 minuta, Liverpool zasluženo vodi s 2:0

45' Alonso je oštro ubacio, Adrian je uz puno muke ukrotio tu loptu, bilo je dosta nezgodno po Redse

41' Ma nemoguće, nova ozljeda kod Chelseaja, Christensen izlazi iz igre, a kao zamjena je ušao Zouma

30' GOOOOL!! Hladan tuš, Firmino za 0:2! Iz skraćenog kornera nabacio Salah, a najviši u skoku bio je Brazilac, te tako umjesto izjednačenja imamo dvostruko vodstvo prvaka Europe.

27' PONIŠTEN GOL ZBOG VAR-a!! Nakon ubačaja s lijeve strane williana, pucao je Abraham iz blizine, Adrian obranio, a Azpilicueta naletio i zabio, no zbog zaleđa nakon pregledanja je poništen. Nevjerojatno.

24' Zicer za Chelsea!! Izbio je potpuno sam pred Adriana igrač u odličnoj formi Tammy Abraham, međutim ovaj put ga je silom prilika prvi golman Liverpoola nadmudrio i obranio.

15' Emerson je zbog ozljede napustio igru, mijenja ga Marcos Alonso

14' GOOOOL! Kakva golčina Trenta Alexander-Arnolda! Slobodan udarac  imao je Liverpool na 17 metara, Salah je lukavo gurnuo loptu do desnog beka Redsa koji je rasparao mrežu Kepe.

1' Utakmica na Stamford Bridgeu je počela

Ranije objavljeno

Šesto po redu kolo engleske Premier lige zaključit će veliki derbi kojeg na Stamford Bridgeu igraju Chelsea i Liverpool. Bit će to njihov drugi ovosezonski obračun nakon što su u europskom Superkupu slavili osvajači Lige prvaka, boljim izvođenjem penala.

Redsi ovaj susret dočekuju na prvom mjestu sa stopostotnim učinkom od 15 bodova, dva više od Manchester Cityja koji je jučer ponizio Watford s 8:0.

Stoga igrači Jurgena Kloppa imaju nešto veći pritisak da odgovore na moćnu prezentaciju Građana koji su smanjili, barem privremeno, zaostatak s pet na dva boda. Nešto će se, vjerujemo, u svemu tome pitati i Chelsea.

Bluesi su u očajnoj fromi na startu sezone. Imaju tek dvije pobjede u pet kola Premiershipa, a u Ligi prvaka su kod kuće poraženi od Valencije. Pritisak na Franka Lamparda sve je jači, ali današnjom pobjedom kupio bi prijeko potreban mir.

Od hrvatskih igrača u oba sastava, Mateo Kovačić je u početnoj postavi, dok Dejan Lovren nije niti na klupi za rezervne igrače. Evo za koje su se sastave odlučili Frank Lampard i Jurgen Klopp.