0

Dallas razbio Portland u gostima, Lakersi lakoćom pomeli Irvinga i Netse (VIDEO)

24.01.2020 08:26 | Germanijak

Tri utakmice noćašnjeg termina.

Noćas je na NBA terene izašlo ukupno šest momčadi, a od tri utakmice za početak izdvajamo pobjedu Dallasa na gostovanju kod Portlanda. Mavericksi su upisali uvjerljivo slavlje od 133:125, ali valja naglasiti kako su već na poluvremenu imali 15 poena prednosti.

U nastavku su Blazersi tek uspjeli to spustiti na jednoznamenkast zaostatak, ali više od toga nije išlo. Otprilike takva je negdje i razlika u kvaliteti koje ove momčadi prikazuju u dosadašnjem tijeku sezone. Posebno je porazno za Portland što Dončić nije odigrao jednu od spektakularnih utakmica, iako je 27 poena uz devet dodavanja odličan učinak. No, za to je potrošio dosta, 25 lopti, dok je trice šutirao „hardenovskih“ 2/11. Porzingis je dodao 20 poena, a klupa je dala lijep doprinos sa 47 poena.

Kod Blazersa je opet briljirao Lillard sa 47 poena (16/28 šut), dok je s klupe Gary Trent Jr. ubacio 20 poena. Mario Hezonja dobio je 14 minuta i bio jako loš. Nula poena, jednako toliko asistencija i tek jedan skok, uz 0/4 šut iz igre.

U preostala dva susreta, Lakersi su uvjerljivo porazili Netse u Brooklynu sa 128:113. LeBron James bio je ponovno dominantna figura s triple-double učinkom (27p, 12sk, 10as), dok su Davis (16+11) i Howard (14+12) upisali double-double. Netse je predvodio Irving s 20 poena, ali u njegovih je 33 minute na parketu napravljen minus od 26 poena, po čemu je bio najgori u svojoj momčadi.

U posljednjem dvoboju večeri, Washington je na krilima 36 poena Beala slavio kod Clevelanda sa 124:112.