0

Ćorić prokockao meč loptu i izgubio od Federera

16.05.2019 20:11 | Germanijak/I.G.

Odličan meč Borne.

Hrvatski tenisač Borna Ćorić nije uspio. U odličnom, i nadasve izjednačenom meču, bolji od njega bio je jedan od najboljih tenisača svih vremena, Roger Federer. Imao je Zagrepčanin i meč loptu u tie-breaku odlučujućeg seta, ali Fedex je ponovno pokazao zašto mu se svi dive te je preokrenuo za konačnu pobjedu i plasman u četvrtfinale ATP turnira u Rimu, rezultatom 2-6, 6-4, 7-6.

Borna je sjajno krenuo u meč i već nakon prvih petnaestak minuta imao vodstvo od 4-0. Dva puta je oduzeo servis Švicarcu koji nije imao odgovora na njegovu igru. Vidjelo se da je Fedex umoran od meča 2. kola kojega je igrao ranije danas protiv Joaa Souse.

Mladi Zagrepčanin je mirno okončao prvi set u svoju korist koji je u konačnici završio rezultatom 6-2.

U nastavku nešto drugačija priča. Gledali smo puno izjednačeniji sez, Ćorić više nije bio toliko precizan, a Federer pri vodstvu 3-2 iskorištava drugu break loptu te dolazi nadomak osvajanju drugog seta. 22-godišnji hrvatski tenisač uspijeva se vratiti, ali to je bilo kratkog vijeka, jer Fedex ponovno uzima servis za 6-4 i poravnava rezultat na 1-1 u setovima.

Počeo je zatim odlučujući set, koji je bio uvjerljivo najizjednačeniji u ovom meču. Igralo se gem za gem, kvaliteta tenisa je bila na vrlo visokoj razini s obje strane mreže te je bilo izjednačeno do samog kraja. Treći set, u konačnici i gem, odlučen je tek u 13. igri.

Fedex je startao izgubljenim servisom, kojega potom brzo vraća. Ali s nekoliko odličnih poena, Ćorić ponovno uzima mini-break i dolazi nadomak velikog skalpa. Imao je Borna meč loptu kod 6-5 u tie-breaku, ali nije uspio. Federer ga je 'namamio' na napad te je njegova loptica u neizrađenom napadu završila u mreži.

Potom je Švicarac došao do meč lopte na servisu Ćorića, ali Hrvat je mirno odservirao anuliravši, nakratko, njegovu prednost. Kažemo nakratko jer je već sljedeći poen Borne završio u mreži te je Federer nakon duže izmjene došao do pobjede velikim preokretom.

Federer će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz dvoboja Tsitsipasa i Fogninija.