0

Ćorić izgubio od 127. igrača svijeta

01.10.2019 08:17 | Germanijak

Borna je kao drugi nositelj ispao od igrača koji je dobio pozivnicu kao domaći tenisač.

Borna Ćorić izgubio je u prvom kolu ATP Tokyo od 127. igrača svijeta Taro Daniela rezultatom 4:6, 6:4, 6:7.

Japanskom tenisaču je trebala samo jedna break lopta u prvom setu da oduzme servis i odvede set na svoj mlin rezultatom 6:4.

U drugom setu Ćorić ponovno gubi svoj drugi servis gem, no i Daniel je loše odradio ovaj set te je dva puta gubio svoj početni udarac pa se Borna vratio u meč rezultatom 6:4.

Ćorić je na početku trećeg seta imao tri break lopte, ali ih nije iskoristio pa je odmah u narednom servis gemu spašavao svoj početni udarac. Naš tenisač je još jednom tokom posljednjeg seta spašavao svoj početni udarac, dok se svom protivniku nije približio i odluka je otišla u 13. igru.

U tiebreaku Japanac, koji je na ovaj turnir došao s pozivnicom, je bio koncentriraniji od drugog nositelja turnira te uzeo set, a samim tim i meč.