0

Čolak u sudačkoj nadoknadi zabio za pobjedu Rijeke

27.07.2019 22:52 | Germanijak/I.A.S.

Napadač Rijeke iskupio se na najbolji mogući način za neviđenu glupost koju je napravio u samom početku utakmice.

U 2. Kolu HNL svoje su snage u Krančevićevoj odmjerili Lokomotiva i Rijeka. Utakmica je završila rezultatom 0:1 za gostujući sastav, a pogodak odluke vidjeli su u 92. minuti utakmice kada je precizan bio Čolak.

Svjedočili smo zaista ne svakidašnjoj situaciji u trećoj minuti utakmice. Kvržić je ubacio loptu s desne strane, lopta je stigla do Lončara čiji udarac ide u gol Lokosa, ali Čolak želi taj gol za sebe, dira loptu, a prvi pomoćnik podiže zastavicu i označava nedozvoljenu poziciju napadača Rijeke. Katastrofalna reakcija Čolaka.

Nakon toga gledali smo pravu uspavanku u prvom poluvremenu sve do 37. minute kada Pavičić prima odličnu loptu Murića, zaobilazi domaćeg vratara, ali njegov udarac sa gol crte čisti desni bek Karačić. Rijeka je mogla imati 2:0, ali na semaforu i dalje piše početnih 0:0.

Do kraja poluvremena vidjeli smo još jedan odličan potez Murića s kojim je pokazao da je riječ o iznimno talentiranom igraču koji bi mogao biti udarna igla Bišćanove momčadi, ali rezultat se ne mijenja.

Nakon prvih 45 minuta na semaforu je bilo početnih 0:0 iako je Rijeka imala veće prilike za postizanje pogotka.

Prvu veću priliku vidjeli smo u 55. minuti.

Karačić je ubacio, na drugoj vratnici je bio Uzuni, ali Prskalo fantastičnom intervencijom brani odličan pokušaj albanskog reprezentativca.

Sve je savršeno napravio Halilović u 61. minuti, jednom varkom izbacio je i kamermana iz ravnoteže, ali se u posljednji trenutak stvorio Datković koji spašava čisti pogodak Rijeke. Iako u tim trenucima nije bilo pogodaka treba reći kako se u Kranjčevićevoj mogla pogledati jedna fantastična utakmica.

Nakon toga utakmica se umrtvila i kada su već svi mislili da će ove dvije momčadi podijeliti bodove pojavio se Antonio Mirko Čolak koji se na najbolji mogući način iskupio za svoju glupost u trećoj minuti utakmice i doveo Rijeku do druge pobjede ove sezone u HNL-u.

Acosty je ubacio loptu s desne strane, Čolak je utrčao na prvu vratnicu i pokazao kako se u njegovom slučaju radi o jako dobrom i vještom egzekutoru. Rijeka je tako u sudačkoj nadoknadi stigla do vodstva, a taj pogodak se pokazao i ključnim budući da do kraja utakmice više nije bilo šansi na nijednoj strani- 0:1

U 3. kolu Rijeka na domaćem terenu ugošćuje Slaven Belupo, dok Lokomotiva ide na teško gostovanje u Split.

(foto:pixsell)