0

Cibona uvjerljivo slavila protiv Zadra u borbi za ostanak

10.01.2020 21:33 | Germanijak

Jednosmjerna utakmica pod Tornjem.

Vrlo važnu utakmicu u sklopu 15. kola ABA lige odigrali su Cibona i Zadar. Slavili su Zagrepčani i to s uvjerljivih 89:60, čime su došli do vrlo vrijedne pobjede u borbi za ostanak u regionalnom društvu.

Sada imaju omjer od pet pobjeda i 10 poraza, dok Zadar ima pobjedu manje, ali i lošiji međusobni omjer s Cibonom, što bi moglo biti presudno ako se na kraju natjecanja nađu na istom učinku.

Večerašnja utakmica u dobroj je mjeri riješena uoči samog početka. Naime, viroza je pokosila Zadrane koji su u Zagreb doputovali bez Dominika Mavre, ponajboljeg igrača momčadi, a iz istog je razlog odsutan bio i Amerikanac Ahmed. Stoga je put Vukovima do pobjede bio sasvim otvoren, što su oni iskoristili već u prvom poluvremenu. Taj period igre otišao je na stranu hrvatskog prvaka s visokih 46:26, nakon čega se drugo poluvrijeme pretvorilo u puko odrađivanje posla.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Ivan Novačić s 20 poena, dok je rebec dodao 16 uz devet asistencija. Kod gostiju Amerikanac Allen jedini dvocifren s 20 poena.