0

Cibona teško stradala od Mege i time dodatno otežala Zadru

07.02.2020 21:46 | Germanijak/I.M.

Loše košarkaške vijesti.

Na startu 19. kola ABA lige, Cibona je na domaćem terenu teško poražena od Mege Bemax. Iako konačan rezultat od 87:76 to ne sugerira, bila je to utakmica bez ikakve neizvjesnosti u kojoj je Mega od prve do zadnje sekunde potpuno dominirala i nijednog trena nije dala izglede domaćinu da bi mogao preokrenuti dvoboj u svoju korist.

Već je uvodnih šest minuta utakmice dalo jasan putokaz kakvu ćemo igru gledati. Beograđani su poveli sa 17:2, a prednost od 15 poena zadržali su i na kraju prve četvrtine. Istim tempom je nastavljeno i u drugoj dionici, da bi se pred kraj Cibona ipak probudila i serijom 7:0 stigla na prihvatljivih 36:44 do poluvremena.

No, drugo je poluvrijeme otvoreno serijom gostiju 13:0 za golemih 21 razlike, što je do kraja treće četvrtine naraslo na 26 poena prednosti. Stoga se posljednja dionica pretvorila u revijalnu utakmicu, tako da je Cibona uspjela smanjiti na prihvatljivih 11 razlike.

Vukove je predvodio Roko Badžim s 14 poena, Rebec i Katić su dodali 11, dok je kod gostiju duet Mišković - Atić zabio po 17 poena. Ovom pobjedom Mega je stigla do omjera 5-17 te sad imaju objedu više od Zadra, ali i bolji međusobni omjer tako da će Zadranima trebati pravo čudo u zadnja četiri dvoboja ne bi li izbjegli zadnje mjesto i ispadanje u 2. ABA ligu.