0

Cibona nemoćna protiv Zvezde, pobjeda odlazi u Beograd (VIDEO)

03.11.2019 20:38 | Germanijak

Cibona je skoro došla do preokreta, no onda se samo ugasila.

U sklopu petog kola nove sezone regionalne ABA lige, Crvena zvezda je u Zagrebu svladala Cibonu sa 86:72, te tako ušla u pozitivan omjer s 3-2, dok je Cibona na jako loših 1-4.

Ovo je jedanaesta za u nizu pobjeda Zvezde nad Cibonom u regionalnoj ligi. Prvaci nisu rano prelomili utakmicu, te je su pobijedili nešto ipak teže nego što to rezultat sugerira.

Zagrepčani su serijom u zadnjoj četvrtini čak došli do minusa od samo tri poena, no nedostajalo im je još taj atom snage da izvedu potpuni preokret.

Zvezda je ušla u zadnju četvrtinu vodstvom od 73:56, nakon čega je Cibona napravila spomenutu seriju od 16:2. No u zadnje četiri minute igrači trenera Ivana Velića jednostavno su stali i nisu postigli više ni poena.

Zvezda je napravila završnu seriju 11:0 i uzela pobjedu u gostima. Beograđani su Cibonu dotukli tricom, kojih su pogodili čak 14, u odnosu na samo pet Cibone.

Zvezdu je vodio trolist Perperoglu (15 poena), Čović (14, i četiri asistencije) i Baron (13), dok si kod Cibone najistaknutiji bili Bundović (15) i Kovač (14).