0

Čekićari zakucali Topnike

12.01.2019 15:41 | Germanijak/D.V.

Vrijedna pobjeda protiv gradskih rivala.

U prvom današnjem susretu 22. kola engleskog Premiershipa West Ham je na domaćem terenu savladao gradskog rivala Arsenal minimalnim rezultatom 1:0.

U taktičkom nadmudrivanju Pellegrinija i Emeryja prvu priliku su zapucali domaćini u sedmoj minuti, odnosno Mark Noble čiji je udarac bez većih problema ukrotio Bernd Leno. Nekoliko minuta kasnije, Alexandre Lacazette je u još boljoj prilici, ali njegov udarac također brani vratar, ovog puta Lukasz Fabianski. Do kraja poluvremena gledali smo dinamičnu utakmicu između dva kaznena prostora, ali prilike Andersona i Ricea s jedne te Guendouzija s druge strane, nisu dovela do promjene rezultata.

Odmah na početku drugog poluvremena (48'), Samir Nasri je pronašao Declana Ricea koji pogađa donje rašnje sjajnim udarcem za vodstvo domaćina od 1:0.

Topnici su pokušali uzvratiti preko Aubameyanga (63') i Iwobija (67'), a do kraja utakmice je mrežu uspio zatresti već navedeni Aubameyang, ali bio je u zaleđu pa je na kraju ostala minimalna pobjeda domaćina protiv velikog rivala za skok na osmo mjesto ljestvice prije ostalih današnjih susreta.