0

Budimir spašava Mallorcu: Zabio dva komada izravnom konkurentu za ispadanje

30.06.2020 21:17 | Germanijak/I.M.

Hrvatski napadač igra sjajnu sezonu.

U prvom od današnja tri susreta španjolske Primere, Mallorca je na domaćem terenu pregazila Celtu iz Viga s čak 5:1, a dva je pogotka zabio naš Ante Budimir.

Ova je pobjeda važna za momčad s Baleara iz razloga što im je ovo bio praktički posljednji vlak u borbi za ostanak. Uoči ovog kola su kao 18. momčad ljestvice imali osam bodova manje od Celte koja je na mjestu iznad. Nakon ove pobjede prednost je gotovo prepolovljena te iznosi pet bodova, što je u zoni dohvatnog u posljednjih pet kola.

Budimir je odigrao možda i ključnu ulogu u svojoj momčadi jer je doveo Mallorcu u vodstvo u 13. minuti iz kaznenog udarca. Do poluvremena su Cucho i Pozo povisili na 3:0. Početkom nastavka, Iago Aspas je vratio nadu Celti, ali je krasnom realizacijom već dvije minute Budimir zabio drugi gol o odveo utakmicu u mirne vode za domaći sastav. Do kraja je Sevilla postavio konačnih 5:1 za veliko slavlje domaćih. Spomenimo i da je Filip Bradarić odigrao svih 90 minuta u dresu Celte.

(foto: Albert Gea/Reuters)