0

Briand škaricama doveo Bordeaux do pobjede, Bašić ni na klupi (VIDEO)

14.09.2019 22:33 | Germanijak/I.A.S.

Odigrani su preostali susreti današnjeg dana francuske Ligue 1

Nakon što je PSG u sudačkoj nadoknadi stigao do sva tri poda protiv slabašnog Strasbourga, red je da pogledamo kako su završile i ostale utakmice na današnjem rasporedu 5. kola francuskog prvenstva.

Bordeaux je stigao do domače pobjede protiv slabašnog Metza.

Sve najbitnije stvari na utakmici vidjeli smo u prvih 10 minuta.

Prvo je legendarni Jimmy Briand zabio pogodak u 7. minuti nakon jedne gužve u gostujućem 16-ercu. Legendarni francuski napadač još jednom je demonstirirao o kakvom se majstoru radi nakon što je zabio pogodak škaricama kojeg je iznimno teško opisati, pa vam stoga ostavljamo da ga sami pogledate u nastavku teksta. – 1:0

Svega dvije minute nakon ove majstorije, Alžirac Oukidja mora još jednom vaditi loptu iz svoje mreže.

Ovoga puta precizan je bio De Preville koji je iskoristio jedno dobro proigravanje Južnokorejca Hwanga te silovitim prizemnim udarcem matirao gostujućeg vratara sa nekih 14 metara.

Do kraja utakmice nismo vidjeli više pogodaka pa je tako Bordeaux upisao jednu rutinsku pobjedu kojom su sada stigli do 7. mjesta francuskog prvenstva.

Od ostalih susreta izdvajamo još onaj Montpelliera i Nice. Domaći sastav stigao je do pobjede od 2:1, a pogotke su zabijali Delort i Mollet za domaćina, te Tameze za goste.

Gosti su prvi stigli do vodstva. Veznjak Nice prihvatio je jednu odbijenu loptu na nekih 17 metara od gola i topovskim udarcem matirao domaćeg čuvara mreže u 34. minuti utakmice – 0:1

Ali, nisu gosti dugo slavili. Igrala se 37. minuta kada je devetka domaćeg sastava Delort iskoristila jednu slabiju reakciju gostujućeg vratara te je praktički sa pola metra ugurao loptu u mrežu za poravnanje – 1:1

Do kraja prvog poluvremena više nismo vidjeli promjenu na semaforu pa se tako na predah otišlo s rezultatom 1:1.

U nastavku utakmice domaći sastav ubacio je u „brzinu više“, a jedini pogodak u nastavku utakmice vidjeli smo u 56. minuti.

Delort je osvojio jedan zračni duel, loptu je prihvatio veznjak domaćeg sastava koji iz teške situacije jako dobro tuče te dovodi svoju momčad u vodstvo – 2:1

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata te je Montpellier stigao do zaslužene pobjede protiv momčadi s Azurne obale.

Za kraj dodajemo kako su preostala dva susreta između Bresta i Rennesa, odnosno Dijona i Niemsa, završila bez pogodaka.

Sutra su na rasporedu još tri utakmice francuskog prvenstva, a svakako će najzanimljivija biti ona između Monaca i Marseillea koja počinje u 21:00 na Stadionu Louis II.

(foto:Reuters)