Bogdanović riješio Knickse u MSG-u, Hezonja i Žižić skromni (VIDEO)

05.03.2020 08:36 | Germanijak/I.A.S.

Nova uzbudljiva večer u NBA ligi.

Na jučerašnjem rasporedu u NBA ligi bilo je devet utakmica.

Najzanimljivija je svakako bila između NO Pelicansa i Dallas Mavericksa u kojoj je u konačnici slavila momčad Marka Cubana rezultatom 127:123 nakon produžetaka.

U redovima Nole čak je cijela prva petorka odigrala jako dobru utakmicu, ali je podrške klupe bila katastrofalna te su od svojih rezervnih igrača Zion i ostatak društva dobili tek 21 poen.

Kod Dallasa najbolji su bili glavni igrači, Kristaps Porzingis (34p, 12s, 3a) te Luka Dončić (30p, 17s, 10a),a treba izdvojiti i dober partije Harawaya Jr. i Setha Curryja koji su bili šuterski raspoloženi.

Utah je stigla do pobjede u kultnom MSG-u, a glavni igrač Jazza bio je hrvatski kapetan Bojan Bogdanović koji je skupio 23 poena, a tome je nadodao još četiri skoka te po jednu asistenciju i blokadu. Popularni Babo šutirao je 7/15 iz igre, dok je iza linije 7,24 gađao 3/8 (46,7%). Valja pohvaliti Mitchell s 23 poena te Goberta koji je osim 18 poena skupio i 14 skokova.

Memphis je na gostujućem parketu Brooklyn Netsa postavio novi rekord franšize. Grizzliesi su slavili rezultatom 118:79, a igrači Grizzliesa su utakmici ubacili 20 trica te su na taj način postavili novi rekord.  Josh Jackson je kao igrač s klupe ubacio 19 poena za 16 minuta, Ja Morant nije bio na svojoj uobičajenoj razini ali je svejedno bio veoma dobar i koristan za svoju momčad, a u 28 minuta skupio je 15 poena, sedam skokova i pet asistencija bez ijedne izgubljene lopte.

Za kraj dodajemo da su odličnu utakmicu u dvorani American Airlines odigrali domaćin Miami i Orlando Magic. Bio je to derbi Floride u kojem je u konačnici slavio Heat rezultatom 116:113, a prvo ime domaćina bio je fantastični Duncan Robinson sa 27 poena (9/12 šut za tri) te „rezervni“ playmaker Goran Dragić sa 25 poena, dva skoka i devet asistencija.

Iako su u redovima Magica jako dobro odigrali Vučević i Fultz, prvo ime u njihovim redovima bio je Terrence Ross koji je odradio „povijesnu utakmicu“. Naime, bek gostiju upisao je 35 poena (8/10 šut za tri), a zanimljivo je da su mu sve ostale statističke kategorije ostale potpuno prazne. Nevjerojatno.

Dodajemo za kraj kako je Mario Hezonja u pobjedi svojeg Portlanda nad Washingtonom 125:104 skupio svega tri poena (trice 1/1), dva skoka i jednu asistencija, dok je Ante Žižić u domaćem porazu Cavsa od Bostona skupio četiri poena i isto toliko skokova za 14 odigranih minuta.