0

Bišćana spasila ozljeda napadača - Gorgon ušao i pokazao potpunu dominaciju (VIDEO)

10.02.2019 16:59 | Germanijak/E.F.

Riječani slomili Inter tek u posljednjoj četvrtini utakmice.

Dugo je Rijeka 'lomila' Inter, izgledalo je kao da će momčad Igora Bišćana ostati bez pobjede i u drugoj utakmici drugog dijela sezone, ali na kraju je ipak završilo s uvjerljivih 3:0. Konačni rezultat ipak ne pokazuje realno stanje stvari na terenu u Zaprešiću.

Rijeka je svakako zaslužila pobjedu, bila je bolja momčad od svojih domaćina, ali ne koliko pokazuje tih 3:0. Jednostavno, Bišćanova momčad nije uspjela pravim prilikama konkretizirati bolju igru, a pitanje je što bi se dogodilo da se u 59. minuti nije ozlijedio mladi napadač Matej Vuk pa je Bišćan morao posegnuti za Aleksandrom Gorgonom. Nakon njegovog ulaska Rijeka je živnula i postigla čak tri pogotka.

Prvi je mrežu Intera zatresao njihov bivši igrač Jakov Puljić koji se našao potpuno sam na 10-ak metara od protivničkog gola nakon ubacivanja iz kornera s desne strane. Bilo je to u 66. minuti, a već 3 minute kasnije Gorgon je sjajnom loptom uposlio Stjepana Lončara koji udvostručuje prednost svoje momčadi. Austrijski napadač je tako u svega 8 minuta praktično imao dvije asistencije jer je i korner iz kojeg je Puljić postigao gol došao nakon njegovog opasnog udarca.

No, to nije bilo dovoljno Gorgonu. U 74. minuti je odigrao sjajnu akciju s Tiborom Halilovićem, a njih dvojica su doslovno stvorili prostor Puljiću koji neometan s 3-4 metra postiže gol za konačnih 3:0.

Rijeka se ovom pobjedom izjednačila s Osijekom na 30 bodova. Inter je ostao na 8. poziciji sa 17 bodova.