0

Barakude deklasirale Njemačku na otvaranju Europskog prvenstva

14.01.2020 15:40 | Germanijak/I.G.

Nakon dizelaškog ulaska u utakmicu, Tuckovi momci su ubacili u brzinu više.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija uvjerljivom je pobjedom otvorila nastup na Europskom prvenstvu. Prva momčad koju smo porazili u skupini A je selekcija Njemačke koja je kapitulirala rezultatom 17-9. Barakude su ušle u utakmicu vrlo rezervirano, rekli bismo i 'dizelaški', što je rezultiralo vodstvom Nijemaca na kraju prve četvrtine rezultatom 2-1.

Međutim, nije dugo trebalo izabranicima Ivice Tucka da ubrzaju protok lopte i odmah na startu druge dionice preokrenu golovima Lovre Miloša, a do kraja poluvremena imali smo +3.

U nastavku se prednost hrvatskih reprezentativaca samo povećavala, da bi u konačnici završilo +8 za Hrvatsku. Najefikasniji u redovima pobjedničke momčadi bio je Lovre Miloš s tri gola, dok su po dva zabili Bušlje, Bukić, Vukičević, Fatović i Vrlić, dok je Bijač skupio deset obrana, a Marcelić jednu.

Hrvatska je u skupini još sa Crnom Gorom koja je pobijedila zadnju reprezentaciju iz skupine, Slovačku, rezultatom 15-4.

(Foto: Pixsell/arhiva)