


Zagreb u novom-starom europskom ruhu uoči nove sezone
Vrijeme Čitanja: 2min | sub. 26.07.25. | 10:19
Potpisivanjem ovog partnerstva RK Zagreb postaje jedini klub u EHF Ligi prvaka koji će nastupati u Adidas opremi
Uoči okupljanja prve momčadi i početka priprema za sezonu 2025./26. globalni sportski brend Adidas i najtrofejniji hrvatski rukometni klub RK Zagreb i službeno su započeli novo četverogodišnje partnerstvo, kojim su se ujedno vratili 'korijenima', točnije, u Adidasovim dresovima je RK Zagreb 1992. i 1993. godine osvojio europske titule i zauvijek se upisao u rukometnu povijest. Danas, više od tri desetljeća kasnije, klub se vraća pod okrilje brenda s kojim je postizao najveće uspjehe, s ciljem postizanja novih vrhunskih rezultata.
„Veselimo se povratku adidasa u Rukometni klub Zagreb. Riječ je o brendu koji za nas ima snažnu emotivnu i povijesnu vrijednost. U prošlosti smo zajedno osvajali Europu, a sada želimo graditi nove uspjehe i ispisivati svježa poglavlja naše priče. Ovo partnerstvo potvrda je naših ambicija i želje da se RK Zagreb ponovno vrati u sam vrh europskog rukometa“, izjavio je sportski direktor kluba Damir Bičanić.
Rukometni klub Zagreb aktualni je i jedini prvak Hrvatske od osamostaljenja, s nevjerojatnim nizom naslova prvaka od 1992. do danas. U svojoj kolekciji ima 80 osvojenih trofeja, što ga čini najuspješnijim rukometnim, i sportskim, klubom u Hrvatskoj. Klub je i dom brojnim hrvatskim reprezentativcima među kojima su i aktualni srebrni reprezentativci sa Svjetskog prvenstva: Luka Lovre Klarica, Filip Glavaš i Ivano Pavlović.

„Povratak RK Zagreba u našu veliku sportsku obitelj za nas je ponos i čast. Klub s takvom tradicijom i ambicijama zaslužuje partnera koji dijeli istu strast prema sportu. Veselimo se zajedničkoj budućnosti u kojoj ćemo zajedno graditi nove sportske uspjehe“, izjavila je Petra Franić, voditeljica brend komunikacija i odnosa s javnošću za adidas u Hrvatskoj, Sloveniji i Srbiji.
U sklopu suradnje dizajnirani su i novi rukometni dresovi koji će biti predstavljeni uoči početka sezone, no poznato je da će domaći dres ostati vjeran tradicionalnoj bijeloj boji, gostujući će biti plavi, dok će treći dres, kao posebno iznenađenje za navijače, ponuditi potpuno novu vizualnu dimenziju.
Potpisivanjem ovog partnerstva RK Zagreb postaje jedini klub u EHF Ligi prvaka koji će nastupati u Adidas opremi.
Tagovi
Ostale Vijesti
Nogomet
Košarka
Tenis
Odbojka
eKošarka
Hokej na ledu
Baseball
LOL
Stolni Tenis
Dota
Counter Strike
Badminton
eNogomet
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.