Hrvatska izgubila nakon produžetaka, Horvat promašio sedmerac za pobjedu

Vrijeme Čitanja: 4min | pet. 27.01.17. | 22:02

Rukometaši večeras od 20:45 igraju polufinalnu utakmicu s Norveškom.

Izabranici Željka Babića večeras idu u borbu sa Norvežanima za finale Svjetskog prvenstva protiv domaćina Francuza. U hrvatskim redovima načet je Luka Šebetić koji će ipak biti spreman za utakmicu, iako će od prve minute zaigrati Luka Stepančić na poziciji desnog vanjskog. Pomoćni trener, legendarni Pero Metličić rekao je da se hrvatski rukometaši moraju najviše čuvati kontri Norvežana i da moraju biti strpljivi u napadu. Od prve minute će startati i Stipe Mandalinić koji će se mijenjati s Markom Mamićem.

Sastav Hrvatske: Stevanović - Horvat, Stepančić, Duvnjak, Mandalinić, Štrlek, Musa

TIJEK UTAKMICE:

70' - Šebetić pored gola, Myrhol za tri razlike. Norveška je u finalu, a rezultat je 28:25. Uskoro izvještaj...

69' - Isključen je Stepančić, Myrhol je izborio sedmerac, a Tonnesen ga zabio. Imamo 75 sekundi za vratiti se s 'minus 2'

67' - Norvežane brzo u vodstvo vraća Tangen

66' - Izjednačio je Musa iz odlične akcije

66' - Prvi gol u drugom produžetku je zabio Myrhol. Treći pogodak zaredom za Norvežane i njihovo vodstvo

65' - Nisu uspjeli zabiti Mamić i Duvnjak, ali jeste Jondal koji iz kontre postiže gol za 24:24

64' - Tonnesen iz sedmerca za 24:23

63' - Sagosen dva puta promašuje, a Horvat diže na 24:22!

62' -  Isključen je O'Sullivan, a zabio Mamić

Gotovo je regularnih 60 minuta utakmice. Rezultat je 22:22 pa ćemo gledati produžetjke. Zlatko Horvat je po isteku vremena izveo sedmerac, ali je Bergerud zaustavio njegov udarac

60' - Tri i pol minute nije bilo gola, a onda je Sagosen izjednačio

56' - Bjornsen zabija s krila

55' - Isključen je Stepančić, a novu obranu ima Pešić. Kontrec zabija za 22:20

54' - Iskoristili smo drugu priliku za novo vodstvo. Horvat iz kontre za 21:20

53' - Brzo su Norvežani opet poveli preko Myrhola, ali je precizan i Štrlek

52' - Nakon duljeg napada, Cindrić pronalazi Musu na crti koji zabija za izjednačenje.

51' - I dalje se mučimo u napadu. Norveška nakon još jedne kontre u nizu zabija za vodstvo od jednog gola razlike.

49' - Novo isključenje Hrvatske, Tin Kontrec ide dvije minute na hlađenje. Hrvatska vodi 18-17.

46' - Mamić i Duvnjak iz kontre dižu vodstvo na dva razlike za Hrvatsku, ali Norvežani su iz kontre uspjeli izboriti isključenje Mamića i sedmerac, ali Sagosen promašuje. Trenutni rezultat je 18-16 za Hrvatsku.

41' - Nakon gola Stepančića za izjednačenje, Pešić i greda nas spašavaju, a u sljedećem napadu Mamić zabija za vodstvo Hrvatske - prvo u drugom poluvremenu. Trenutni rezultat je 16-15.

37' - Mamić zabija za jedan gol zaostatka, ali Kontrec ubrzo nakon toga dobija isključenje. Srećom, Pešić brani šut Sagosena.

33' - Nakon pogotka Mamića, Horvat iz sedmerca zabija svoj četvrti gol. Trenutni rezultat je 12-13 za Norvešku nakon kratkog izjednačenja Hrvatske.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme, Norvežani su promašili šut u prvom napadu.

30' - KRAJ POLUVREMENA! Norvežani su zabili iz kontre za novo vodstvo od dva gola razlike. Zadnje napade su obje ekipe promašile, a na predah se ide rezultatom 10-12 za reprezentaciju Norveške.

28' - Horvat zabija iz sedmerca, Pešić brani pa Šebetić zabija još jedan pogodak za -1.

26' - Pešić je stao na gol i odmah obranio sedmerac Bjornsenu. Nažalost, u napadu smo tromi i predvidljivi, pa pružamo Bjornsenu priliku da se iskupi za sedmerac iz kontre. Četvrti njegov zgoditak i vodstvo Norvške 8-11.

24' - Musa se odlično 'hrva' na crti, izborio je novo, treće isključenje Norvežana. Nažalost Stepančić nije materijalizirao brojčanu nadmoć. Norvežani nakon podužeg napada diže vodstvo na +2.

21' - Jeftino primljen pogodak nakon obrane Stevanovića, a odmah potom greška u napadu se kažnjava kontrom. Norvežani vode po drugi put na utakmici. Trenutni rezultat je 8-9.

17' - Norvežani imaju ubojitu kontru - dva puta Bjornsen, pa Hansen za izjednačenje 6-6. Babić je pozvao prvi time-out na utakmici.

13' - Duvnjak i Štrlek postižu prve golove na utakmici, ali Espen Lie Hansen i Bjornsen ostavljaju Norvešku u igri. Trenutni rezultat je 5-3 za Hrvatsku.

10' - Musa odlično izborio novo isključenje Norveške, a Horvat s krila zabija svoj drugi pogodak na utakmici.

9' - Štrlek istrčava kontru i asistira Kontrecu, ali Bjarte Myrhol smanjuje na 2-1 u sljedećem napadu.

6' - Duvnjak je izborio isključenje Norvežana, ali dva napada zaredom ne zabijamo pogodak. Srećom Stevanović na drugoj strani bnrani sedmerac. Rezultat je i dalje 1-0 za Hrvatsku.

0' - Utakmica je počela. Domagoj Duvnjak je u prvom napadu izborio sedmerac koji je realizirao Zlatko Horvat za prvo vodstvo na utakmici.

(Foto: grafika)

norveška rukometna reprezentacijaSvjetsko prvenstvo u rukometuhrvatska rukometna reprezentacija