TIJEK UTAKMICE: Hrvatska - Bahrein 32:20

Vrijeme Čitanja: 5min | sri. 16.01.19. | 19:19

HRVATSKA - BAHREIN 32:20

Tijek utakmice:

KRAJ

32:20 Bahrein je uspio zabiti svoj 20. gol za podnošljivih -12.

32:19 Zabio je čak i naš golman, Stevanović je ulovio loptu i potom zabio u prazan gol. Minuta je do kraja.

31:19 Vida koristi grešku Bahreina i zabija u praznu mrežu.

30:19 Kozina se dočepao lotpe na crti, razgrnuo dvojicu čuvara i zakucao ju u rašlje.

29:19 11. gol Manuela Štrleka, ovaj put nakon kontranapada. Vida je odnio loptu, pronašao naše lijevo krilo, a on mrežu za povratak na deset razlike.

28:19 Štrlek je promašio drugi sedmerac zaredom. Manje od pet minuta je do kraja.

28:19 Najgora opcija, Mandić je pokušao spriječiti šut desnog vanjskog, ali učinio je to iz prostora, lopta je ušla u gol, a Mandić otišao odmoriti dvije minute.

28:18 Hrvatska je ostala s igračem manje, a Bahrein zabio s vanjske pozicije za smanjenje.

28:17 Manuel Štrlek ukrao je loptu napadu Bahreina i zabio svoj deseti na prazan gol.

27:17 Blažević na Štrleka koji je svojim devetim golom vratio deset razlike, devet minuta prije kraja.

26:17 Golman Bahreina se malo razbranio i drži svoje na podnošljivih deset razlike, a Bilal je zabio drugi zaredom te točno deset minuta prije kraja vratio razliku na jednu znamenku.

26:15 Kontranapad Bahreina i Bilal Basham smanjuje na deset razlike, no Bičanić je uzvratio u 12 minuta prije kraja susreta povisio ponovo na plus 11.

25:14 Manuel Štrlek zabio je i iz igre i Hrvatska se vratila na +11.

24:14 Gotovo deset minuta bez gola s obje strane, Manuel Štrlek je to prekinuo zabivši sedmerac.

23:14 Prvih 10 minuta drugog dijela je prošlo, a Bahrein igra sve bolje. Ovu dionicu drugog dijela dobio je 5:4.

23:14 Golman Bahreina ušao je u mini-seriju, a njegove kolege iz napada su odgovorile i s dva vezana gola smanjili na devetrazlike. Červar je pozvao minutu odmora.

23:13 Duga akcija Bahreina, Husain si je na kraju uspio otvoriti šut i sretno zabio preko bloka kroz golmana.

23:12 Husain Al-Sayyad prelako se probio se do crte i probušio Stevanovića.

23:11 Sedmerac za Hrvatsku, Mandić je stao na crtu i lakoćom poentirao.

22:11 Jakov Vranković odličan je danas. Četvrti gol i ima četiri asistencije.

21:10 Hrvatska je ostala s igračem manje, a Ahmed Jalal smanjio je na 11 razlike.

21:9 Štrlek je nastavio bušiti golmana Bahreina, šesti gol iz osam pokušaja.

20:9 Hrvatska je imala prvi napad u drugom pluvremenu i nastavila po starom. Bičanić je na mišiće došao do crte i opalio ravno u rašlje.

POLUVRIJEME

19:9 Hrvatska je imala zadnji napad u prvom dijelu, Štrlek je imao priliku povisiti na 11 golova razlike, ali lijevo krilo hrvatske reperezntacije promašilo je šut. Bio je to prvi promašaj Hrvatske u uvodnih pola stata.

19:9 Ivanu Vidi pripala je završnica prvog dijela, sjajno surađuje s Vrankovićem na desnoj strani.

18:9 Lopta je još jednom došla na krilo do Vide, a on zabio treći iz tri pokušaja. Ali u sljedećoj akciji Bahrein je uzvratio istom mjerom i smanjio.

17:8 Bahrein je iznadio hrvatsku obranu. Šipić je rušio svog čovjeka za dvije minute, ali Bahrein nije uspio zabiti Stiviju ni iz sedmerca.

17:8 Hrvatska ima igrača više u završnih pet minuta prvog dijela. Duga akcija i još jedan cepelin za novo povećanje vodstva.

16:8 Ponovo lagan gol nakon dobre obrane, Štrlek još čeka prvi promašaj danas. Bahrein je u idućoj akciji iskoristio neopreznost obrane i smanjio.

15:7 Damir Bičanić vratio je na osam razlike, još je osam minuta do kraja prvog dijela.

14:7 Bahrein je smanjio, ali tek iz drugog pokušaja. Stevanović već ima šest obrana.

14:6 Hrvati nastavljaju stopostotno - Štrlek je ostao sam na krilu i sasušio golmana Bahreina kroz oči za novo povećanje prednosti Kauboja. Izbornik Bahreina shvatio je kuda ovo vodi i pozvao time out.

13:6 Golman Bahreina još nema ni obranu - hrvatski napad funkcionira besprijekorno 13 od 13.

13:6 Kozina je izborio sedmerac i isključenje za Bahrein, a Štrlek pogodio sa sedam metara.

12:5 Još jedna obrana Stivija, ponovo lopta na krilo, ali ovaj put desno i Vida zabija svoj drugi gol danas, nakon nešto više od polovice prvog dijela.

11:5 Lijepa kombinacija Vrankovića i Bičanića, lopta se vratila do našeg lijevog vanjskog na crtu, a Bičko nije imao težak posao zabiti.

10:4 Obrana Stevanovića, već četvrta danas, pa najrukometnija od svih akcija - kontra na Štrleka i bum - šest razlike je.

9:4 Nakon kontranapada Krešimir Kozina ostao je sam na crti i zabio svoj treći danas iz toliko pokušaja.

8:4 Lijepa akcija na krilo za Bahrein, koji je smanjio na tri ralzlike, no ne zadugo jer je Hrvatska uzvratila cepelinom koji je Jakov Vranković pretvorio u gol.

7:3 Dobra lopta na krilo do Manuela Štrleka, lijevi bek Hrvatske imao je odličan kut i rutinski zabio na prvu stativu nakon 10 minuta igre.

6:3 Merza je smanjio, ali Vranković je u idućoj akciji lijepo spustio za Kozinu, koji ne griješi sa crte.

5:2 Odlična obrambena reakcija Ivana Vide, ukrao je loptu i lako poentirao iz kontranapada.

4:2 Saad smanjio je iz sedmerca, ali Vranković je ni iz čega dobio prostor i iskoristio ga za povratak na dva razlike.

3:1 Bahrein je smanjio, Kozina je ispao iz igre, a igrač bijelih probio Stivija, no Luka Cindrić u sljedećoj akciji vratio je na dva razlike.

2:0 Tri minute su za nama, Ivan Stevanović već je skupio dvije lagane obrane, a Damir Bičanić probio se na crtu i lakoćom poentirao.

1:0 Hrvatska je otvorila golom, a strijelac je bio pivot Krešimir Kozina.

0:0 Krenula je utakmica. Luka Cindrić vratio se u postavu nakon dvije propuštene utakmice.

Uoči utakmice:

Dobar dan dragi naši čitatelji. Hrvatska rukometna reprzentacija nakon pobjeda nad Islandom, Japanom i Makedonijom danas u Münchenu igra protiv apsolutnog autsajdera Bahreina, koji će Lini Červaru poslužiti kao odlična priprema za ključnu utakmicu prvog kruga koju sutra igramo protiv Španjolske. Danas bi priliku trebali dobiti mladi igrači koji u prve tri utakmice nisu dobili preveliku minutažu.

>>NAJAVA UTAKMCIE: Da vidimo što može Hrvatskla B