REUTERS/Andrzej Grygiel

Srbija na poluvremenu imala vodstvo protiv Norveške pa ga prosula u drugom dijelu

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 19.01.23. | 22:43

Završeno je prvo kolo glavne runde

Hrvatska je remizirala s Danskom u glavnoj rundi SP-a i vjerojatno neće stići do četvrtfinala. U ostalim susretima su očekivano slavili favoriti bez većih problema.

Srbiji je trebala pobjeda protiv Norveške kako bi zadržala svoje šanse za plasman u četvrtinu. U skladu s tim motivirani krenuli su izabranici Antonija Gerone i, ne samo zahvaljujući snažnim obranama Dejana Milosavljeva, izvukli 2:0 (4.) na 9:6 (15.).Drugo poluvrijeme pripalo je Norveškoj. Skandinavci su iz svlačionice izašli sa svježim zamahom i nakon dobrih deset minuta opet izjednačili prvi put od uvodne faze. Temelje pobjede postavio je Alexandre Blonz s tri pogotka u vrlo kratkom vremenu (26:24, 48.). Norvežani su sigurno zadržali vodstvo i slavili pobjedu 31:28.