REUTERS/Antonio Bronic
REUTERS/Antonio Bronic

Prvi putnik iz naše skupine siguran, čeka se Hrvatska

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 26.01.25. | 19:54

Imperativ pobjede još je jači, s obzirom na to da, u slučaju kiksa, naša reprezentacija ispada s turnira

U susretu posljednjeg kola drugog kruga Svjetskog rukometnog prvenstva, Egipat je u zagrebačkoj Areni pobijedio Zelenortske Otoke sa 31-24 potvrdivši plasman u četvrtfinale.

Odigraj na svoje favorite u širokoj ponudi na Germaniji (Igraj odgovorno, 18+)

Sada je posve jasno kako Hrvatska u zadnjem susretu mora pobijediti Sloveniju želi li se probiti među osam najboljih. U slučaju hrvatskog kiksa, uz Egipat dalje ide Island.

Zelenortski Otoci su u okršaju dvaju afričkih reprezentacija bolje otvorili susret. U 12. minuti poveli su sa četiri razlike (8-4), međutim Egipat je do kraja poluvremena uspio izjednačiti (11-11), a potom i povesti s golom razlike (14-13).

U drugom dijelu Egipat je zaigrao daleko bolje, poveo je pet razlike (25-20), a na koncu je završilo +7 (31-24).

Egipat je do pobjede predvodio Yahia Omar sa 11 golova, dok je Karim Hendawy imao 11 obrana. Na suprotnoj strani najefikasniji je bio Delcio Pina sa šest golova.


SP rukometaša, Glavna runda, skupina IV

1.kolo, 22. siječnja

Slovenija – Argentina 34-23

Zelenortski Otoci – Hrvatska 24-44

Egipat – Island 24-27

2. kolo, 24. siječnja

Argentina – Zelenortski Otoci 30-26

Egipat – Slovenija 26-25

Hrvatska – Island 32-26

3. kolo, 26. siječnja

Island – Argentina 30-21

Zelenortski Otoci – Egipat 31-24

Hrvatska – Slovenija 29-26


Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.

(Hina)


Tagovi

egipatska rukometna reprezentacijaZelenortski OtociSP rukometaša 2025.

Ostale Vijesti