Vlhova s onoga svijeta, Shiffrin detronizirana

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 04.01.20. | 17:47

Imamo novu Snježnu kraljicu.

Slovačka skijašica Petra Vlhova pobjednica je ovogodišnje utrke slaloma na Sljemenu, popularne Snježne kraljice.

Odlična prva vožnja malo je zbunila i samo Vlhovu. Naime, i do danas dominantna Mikaela Shiffrin je imala više od sekunde zaostatka, a samo dvije skijašice su imale manji od dvije.

„Nisam uopće imala osjećaj da je ovo moja najbolja vožnja sezone, ali ako tako kažete, vjerujem vam.“, rekla je skromno.

Konkretno, imala je sekundi i 16 stotinki prednost nakon prve vožnje. Naša Leona Popović nije ušla u drugu vožnju. Nedostajalo joj je svega devet stotinki, a završila je kao 32. Respektabilan je to rezultat, a naša je skijašica krenula sa startnim brojem 71. Ida Štimac nije završila prvu vožnju.

Popović je prve slalomske bodove u karijeri osvojila 26. mjestom u Lienzu prije šest dana.

Vlhovoj je ovo prva pobjeda na Sljemenu, nakon dva druga mjesta. 2017. je ispred nje bila sunardonjakinja Veronika Velez-Zuzulova, dok je prošlo izdanje osvojila Shiffrin, kojoj se Slovakinja danas revanširala.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa Shiffrin je i dalje vodeća sa 826 bodova, a Vlhova je druga i ima 513. Isti je poredak u slalomu, gdje je Amerikanka na 380 bodova, a današnja pobjednica 260.

U nedjelju je na rasporedu muški slalom. Prvu vožnju pratimo od 14:15, a drugu od 17:40 sati.