REUTERS/Borut Živulović

VIDEO Uspjeh karijere Zrinke Ljutić! Shiffrin brža samo 14 stotinki!

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 21.01.24. | 13:03

Mlada hrvatska skijašica fenomenalno je odradila prvu vožnju zaostavši za Shiffrin 52 stotinke, a u drugoj se Amerikanka opasno kockala

Hrvatska skijašica Zrinka Ljutić ostvarila je u slovačkoj Jasni uspjeh karijere, osvojivši drugo mjesto u slalomu. Bolja od nje bila je za samo 14 stotinki Amerikanka Mikaela Shiffrin.

Mlada hrvatska skijašica fenomenalno je odradila prvu vožnju slaloma zaostavši za Shiffrin 52 stotinke, dok je Leona Popović odustala.

Zrinka Ljutić (19) nije završila zadnja četiri slaloma, a prije godinu dana je u češkom Spindlerovu Mlinu došla do trećeg mjesta što joj je, do ovog, jedino postolje u karijeri.

U subotu je Zrinka bila četvrta u veleslalomu, što joj je najbolji plasman u karijeri.

Ljutić je po ledenoj slovačkoj stazi ugrozila i Amerikanku Mikaelu Shiffrin, koja je uoči zadnje dionice utrke bila gotovo poravnata sa hrvatskom uzdanicom (-0.02), ali je nakraju ipak bila brža "malih 14 stotinki" od Zrinke.

Hrvatska čeka žensku pobjedu dugih 18 godina, još od vremena Janice Kostelić, a u Jasni nije bila nikad bliže.

Ljutić nije završila zadnja četiri slaloma, ali je sjajan nastup u Slovačkoj najavila u subotu, kada je Zrinka bila četvrta u veleslalomu, što joj je najbolji plasman u toj disciplini u karijeri.

Treće mjesto u slalomu osvojila je Šveđanka Ana Swenn Larsson (+0.81).

Druga hrvatska predstavnica Leona Popović je startala kao druga u prvoj vožnji i vrlo brzo je odustala.

U redoslijedu slaloma vodi Shiffrin s 630 bodova, a Ljutić je 12. s 161 bodom, dok je u ukupnom poretku Zrinka 11. s 338 bodova.

Drugu vožnju Zrinke Ljutić pogledajte OVDJE (HRT).